V rámci rizikovosti patrí v Covid semafore malý futbal do 2. kategórie, medzi športy so stredným rizikom nákazy. Keďže pandemická situácia sa v posledných týždňoch zlepšila a opatrenia v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu sa postupne uvoľňujú, Banskobystrický zväz malého futbalu oznámil reštart súťaží.

Výkonný výbor BBZMF navrhol dohranie súťaží  a poslal návrh na hlasovanie klubovým manažérom, ktorí rozhodli, že sa súťaž dohrá piatimi kolami. Pre dohrávky bude platiť aktuálna vyhláška, ktorá bola aktualizovaná v pondelok 17. mája. Pre zápasy hrané od posledného májového víkendu bude platiť vtedy aktuálne znenie vyhlášky.

BBZMF reštartuje všetky súťaže od 28.-29. mája s tým, že program zápasov 7. a 8. kola nebude zmenený. To sa týka aj 9. kola v 1. lige, pričom BBZMF len upraví termíny zápasov na svojej stránke. Zvyšné zápasy zväz vylosuje a pridá na webovú stránku do príslušných líg. Sezóna následne potrvá do konca júna (25. a 26. 6. 2021).

Jednotlivé súťaže nebudú mať postupujúce ani zostupujúce mužstvá, ani vyhlásených víťazov líg, keďže len v 2. lige sa stihnú proti sebe stretnúť všetky mužstvá. BBZMF však ocení najlepších strelcov súťaží a vyhodnotí tabuľku fair play.

Banskobystrický zväz malého futbalu bude finančne kompenzovať zápasy, ktoré sa už nestihnú dohrať. Každé mužstvo bude platiť o 40 € nižšie štartovné v budúcej sezóne. Hráči zas v budúcej sezóne zaplatia o 7 € menej (štartovné na hráča sa zníži z 20 € na 13 €). V prípade, že mužstvo alebo hráč sa neprihlási do budúcej sezóny, BBZMF mu peniaze vráti. O možnostiach vrátenia štartovného (za neodohrané zápasy) bude zväz informovať. Do aktuálnej sezóny sa môžu zaregistrovať aj noví hráči. Členské vo výške 5 € bude platiť do konca sezóny.

Dohrávky, ktorými sa začne reštart súťaží:

1. liga
Sobota 22. mája o 10:00: Simacek – Oranjes

2. liga
Sobota 22. mája o 11:00: Riečka – Hančurka Team

3. B liga
Piatok 21. mája o 18:00: Viking Stavanger – Arsenal
Piatok 21. mája o 19:00: BuK – 1. FC Ortotech

Aktualizované vylosovanie 1. ligy (7., 8. a 9. kolo): odkaz
Aktualizované vylosovanie 2. ligy (7. a 8. kolo): odkaz
Aktualizované vylosovanie 3.A ligy (7. a 8. kolo): odkaz
Aktualizované vylosovanie 3.B ligy (7. a 8. kolo): odkaz

Pravidlá pre hráčov a účastníkov zápasov v súvislosti s prevenciou voči šíreniu koronavírusu

A – Negatívnym výsledkom RT – PCR alebo LAMP testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 72 hodín.

B – Negatívnym výsledkom antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starším ako 24 hodín.

C – potvrdením o zaočkovaní druhou dávkou mRNA vakcíny (Pfizer, Moderna) proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 14 dní.

D – potvrdením o zaočkovaní prvou dávkou vektorovej vakcín (Astra Zeneca) proti ochoreniu COVID-19 a od tejto udalosti uplynulo viac ako 4 týždne.

E – potvrdením o tom, že osoba je viac ako 14 dní po 1. dávke očkovania proti ochoreniu COVID-19 (mRNA alebo vektorovou vakcínou), ak bola prvá dávka očkovania podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

F – potvrdením, že osoba prekonala ochorenie COVID-19 v období pred nie viac ako 180 dňami.

G – potvrdením, že je osoba mladšia ako 10 rokov.

Hráč alebo účastník zápasu (fotograf, rozhodca, tréner, novinár) musí splniť aspoň jednu z vypísaných podmienok.