Dvadsaťjedenročný odchovanec banskobystrického futbalu Andrej Rendla podpísal vo štvrtok novú zmluvu s holandským vicemajstrom Twente Enschede. Niekdajší útočník Dukly sa tomuto tímu zaviazal do roku 2015.

Ilustračné foto: fkdukla.sk

Andrej Rendla sa do krajiny tulipánov sťahoval ako sedemnásťročný mladík v roku 2007. To už mal za sebou 21 ligových zápasov v drese Dukly Banská Bystrica. O najmladšieho autora gólu v histórii Corgoň ligy vtedy bojovali aj talianske Udinese, ruský Lokomotiv Moskva, či Sparta Praha.

Hneď v úvodnej sezóne vystrieľal Rendla juniorke Twente víťazstvo v holandskom Superpohári, koncom roka absolvoval aj premiéru v A-mužstve. Nádejný rozbeh kariéry však zabrzdili dve vážne zranenia kolena, kvôli ktorým musel Banskobystričan takmer rok a pol pauzovať. Uplynulú sezónu strávil už uzdravený Rendla na hosťovaní v tíme Heracles Almelo, v lete sa vrátil naspäť do Twente a na konci júla  sa proti FC Vaslui prvýkrát predstavil v európskej pohárovej súťaži.

Tréner Twente Co Adriaanse netajil po podpise novej zmluvy spokojnosť. „Andrej bol už ako mladík veľmi talentovaným hráčom. Bohužiaľ, pribrzdili ho vážne zranenia kolena. Po dlhej rehabilitácii sa v tejto sezóne dostal späť do formy. V juniorke sa mu darí a strieľa veľa gólov,“ tešil sa Adriaanse.

Jeho slová doplnil predseda klubu Joop Munsterman. „Andrej po zraneniach na sebe tvrdo pracoval. Mám pred ním veľký rešpekt. Je talentovaným futbalistom, ktorý ma celú kariéru pred sebou. Sme šťastní, že jeho budúcnosť bude spojená s našim tímom aj v najbližších rokoch.“