V poradí už tretí Medzinárodný zraz JEEP WRANGLER pod Hradom v Slovenskej Ľupči počas prvého augustového víkendu na slovenskej ROUTE 66 dopadol na výbornú. Zhodli sa na tom všetci účastníci posádok, ktorých počet tohto roku dosiahol slovenský rekord značky JEEP WRANGLER. 

DSC_0004_resizeĽupčiansky ,,JEEP Wrangler víkend“ začal už počas piatku, kedy mali tunajší organizátori z JEEP WRANGLER clubu SLOVAKIA a ľupčianska regionálna kancelária AUTO MOTO ŠPORT Lučenec pre účastníkov pripravené nočné prekvapenie. A záujem o účasť na ňom, svojim príchodom prejavila väčšina posádok, vrátane tých zahraničných. Trúbiaci a farebne podsvietený konvoj vozov sa pohol presne o 21:15 za mávania a potlesku obyvateľov Ľupče smerom z námestia po Hronskej ulici cez rampy. Trasa zo Slovenskej Ľupče na Ľubietovú totiž viedla popred roľnícke družstvo do kopcov smer na Pohorelú a Černochovo. Neustále a intenzívne lejaky, trvajúce týždne predtým, jazdcom pripravili poriadne ,,prekvapenie“, pretože lesné cesty boli ako rozpustené maslo.

DSC_0308_resizeSobotňajšej oficiálnej časti programu zrazu, priali aj ,,tam hore“ a slnko po týždňoch lejakov podujatiu v Slovenskej Ľupči naozaj prialo. Prichádzali ďalší účastníci a počet áut dosiahol takmer 50-tku. Po odštartovaní sa kolóna vozidiel vybrala smerom z námestia na Ľupčiansku ulicu do areálu Tenisového centra, kde čakala jazdcov i divákov tá najatraktívnejšia časť – exhibičná triálová časť. Mnohí diváci boli i tento rok opätovne prekvapení, že organizátori od nich nežiadali žiadne vstupné a zadarmo bola aj tombola, ktorou mohli hlasovať o to pre nich ,,naj“ auto, pričom diváci postupovali aj do zlosovania o zaujímavé ceny.

Spokojnosť účastníkov umocnila aj nedeľa, kedy im organizátori umožnili na vlastné oči vidieť piatkovú nočnú trasu, ktorá poskytovala posádkam cez deň nádherný výhľad. Tí, ktorí sa rozhodli prejsť piatkové nástrahy znovu, neľutovali. Naopak užili si nádherné počasie a tentoraz prešli do Ľubietovej bez problémov všetci do jedného. Na záver podujatia sa príroda sa postarala o dokonalú bodku –  krupobitie a riava vody na ceste späť umocnila zážitok všetkým účastníkom.