Vedenie klubu HC ’05 Banská Bystrica v tichosti pracuje na nadchádzajúcej sezóne a v ostatnom období chcú vybudovať pevné základy v podobe kvalitného realizačného tímu. Po predĺžení spolupráce s dvojicou Shedden – Marton „barani“ oznámili podpis Jakuba Dohnala, ktorý bude mať na starosť okrem iného najmä brankárov.

Podľa generálneho manažéra klubu, Ľuboša Pisára ide o podpis, ktorý dáva zmysel najmä pre širší záber Dohnala. Ten totiž okrem trénerstva brankárov prináša aj schopnosť skautovať hráčov a vypomáhať realizačnému tímu v maximálnej možnej miere. „Jakub Dohnal má potenciál a široký záber, keďže sa nesústreďuje len na brankárov. Pre nás, ako klub, ktorý si nemôže dovoliť mať štyroch asistentov je to veľká vec a verím, že pomôže aj juniorom a mládežníckemu programu. Zároveň je veľmi dobrý aj na skautovanie hráčov a brankárov, kde primárne a intenzívne spolupracujeme na brankárskej otázke pre nasledujúcu sezónu,“ prezradil Pisár pre klubový web hc05.sk.

Pre mnohých je Dohnal určite veľkou neznámou, no niet sa čomu diviť. Rodák z českého Přerova má celú kariéru pred sebou, stále má totiž iba 28 rokov. Napriek tomu je už v mladom veku opradený zaujímavými skúsenosťami, ktoré začal zbierať už pred 6 rokmi v českom Znojme. Tam z pozície trénera brankárov viedol gólmanov v kategóriách dorastu a juniorky, po dvoch rokoch však zamieril do Vsetína. Aj na severovýchode Moravy zotrval dve sezóny, aby následne využil možnosť návratu do Znojma, kde však viedol brankárov hlavného tímu, v tom čase hrajúceho v nadnárodnej ICEHL. V uplynulej sezóne pôsobil v maďarskom tíme DVTK, ktorý slovenskí priaznivci dôverne poznajú z pôsobenia v našej extralige. V súčasnosti sa upísal Banskobystričanom, kde si chce dokázať, že na to má.

„Pre mňa to je veľká motivácia dokázať si, že na to mám a že dokážem pôsobiť aj v takom klube, ako je Banská Bystrica. Slovenská extraliga je určite kvalitná liga a Bystrica patrí medzi tie najlepšie tímy v nej. Brankári sú stále otázkou, riešime ich. Pre mňa bude úlohou pomôcť im, vytvoriť im podporu na najvyššiu možnú výkonnosť a ďalej ich rozvíjať a posúvať ďalej. To sa netýka len áčka, ale aj mládeže. Zatiaľ som sa stretol s asistentom trénera, často som v kontakte s generálnym manažérom (Ľubošom Pisárom). S hlavným trénerom som sa ešte nestretol, ale určite sa teším. Ide o absolútne skúseného trénera, ktorý dokázal kvality v TOP európskych ligách a bude to česť pracovať s takým trénerom,“ povedal Jakub Dohnal.