Prinášame novinky z banskobystrickej hudobnej scény. Raperi prišli s novým trackom a etno zoskupenie z Horehronia chce vydať debutový album. 

Raper Vulgár predstavuje skladbu Prechádzka tmou

Banskobystrický raper Vulgár tvorí podľa jeho vlastných slov od roku 2012 a teraz v spolupráci s Quetym prinášajú skladbu Prechádzka tmou. „Vzniklo to tak, že Quety mi poslal inštrumentálku, že do čoho by chcel nahrať. Vypočul som si to a dostal ma ten beat. Tak sme to spolu spravili a išli nahrať do štúdia. Animáciu na túto vec robil Martin Kováč,“ hovorí o svojom počine Vulgár.

Raper z Fončordy by rád v najbližšom období pripravil mix-tape s názvom Začať a Nevzdať, ktorý by chcel vydať ešte tento rok a odprezentovať hlavne sám seba. „Najbližšie pripravujeme ďalšiu skladbu, na ktorú chceme spraviť klip, ak to vydá…,“ dopĺňa umelec.

Katka a kamaráti idú nahrávať debutové CD, zbierajú pre tento účel financie

Horehronský rozprávkový etnopop. Tak definujú svoj štýl hudobníci zo zoskupenia Katka a kamaráti. Katarína Máliková s kamarátmi Andrejom Turčinom, Katarínou Lepkovou a Ondrejom Drugom pripravujú CD s názvom Pod oblôčkom. Jeho vydanie by chceli financovať prostredníctvom zbierky na hithit.sk. Za každý príspevok ponúkajú protihodnotu. Od 15 eur dostane donor cédečko v kompaktnej podobe s darčekom v ľudovom motíve, za vyššie príspevky ponúkajú členovia súkromné hodiny hudby, koncert či ľudovú zábavu.

„Naša hudba pozostáva z autorských pesničiek Katky Málikovej, ktoré sú melancholickou, dramatickou, ale aj sviežou a žartovnou výpoveďou mladej, lyrickej a zároveň šantivej duše dievčaťa, ktoré prežíva svoj malý horehronský život podobne, ako jej rovesníčky, no o svojich trápeniach a radostiach spieva a hrá ľuďom,“ píšu členovia kapely, dôverne známi aj banskobystrickému publiku.

https://www.youtube.com/watch?v=TMNFkfmujS8