Podujatie pod názvom Realizácia stavebných projektov a infraštruktúry a možnosti financovania pre obce sa včera konalo v priestoroch historickej Radnice na Námestí SNP v Banskej Bystrici.

Súčasťou podujatia boli firemné prezentácie rakúskych spoločností z oblasti stavebníctva, odpadového hospodárstva, ekológie, poradenstva, komunálnych služieb pre samosprávy a pod. Program uzavreli prezentácie Banskobystrického samosprávneho kraja a mesta Banská Bystrica.

Hlavným organizátorom stretnutia, na ktorom sa prezentovalo 11 rakúskych firiem a spoločností, bolo Obchodné oddelenie Rakúskeho veľvyslanectva na Slovensku. Pozvaným hosťom, primátorom a starostom z banskobystrického regiónu sa prihovoril obchodný radca Rakúskeho veľvyslanectva Patrick Sagmeister. Primátor hostiteľského mesta Peter Gogola hovoril pred rakúskymi partnermi aj o možnostiach investovania v Banskej Bystrici.

„Som rád, že najnovšie informácie  z oblasti podpôr,  financovania a realizácie projektov boli  za účasti predstaviteľov zahraničných podnikateľských subjektov prezentované práve v Banskej Bystrici. Vítam iniciatívu rakúskych firiem z oblasti stavebníctva a infraštruktúry  prezentovať ich aktivity. Som presvedčený, že podobné stretnutia pomôžu nadviazať a prehĺbiť naše obchodné vzťahy“, konštatoval po stretnutí primátor Peter Gogola.