Elektropopové trio Purist a indie-souloví Bad Karma Boy vydali koncom roka 2014 ich dlhoočakávané albumy (Colourful Noise, Údolia a Kopce). Momentálne prebieha ich spoločné turné po slovenských mestách, počas ktorého zavítajú aj do Banskej Bystrice.

bad karma boy2Tvorba Purist a Bad Karma Boy je síce žánrovo rozdielna, no obe kapely majú k sebe blízko nielen po ľudskej stránke. Spoločne predstavujú zvuk novej bratislavskej vlny, s potenciálom uspieť aj za našimi hranicami a určite patria medzi najzaujímavejšie zjavy v rámci domácej alternatívnej scény. Kombinácia dvojkoncertu ponúkne multižánrový večer, ktorý by mal potešiť fanušíkov elektronického aj gitarového zvuku.

Bad Karma Boy (SK) Psychedelický pop po slovensky. Debutový album Bad Karma Boy z rešpektovaného labelu Slnko Records sa skloňoval vo výročných anketách, ako jedna z nejlepších česko-slovenských nahrávok roku 2013 a vyniesol im nomináciu na prestížne ceny domácej alternatívnej hudby. Nedávno vydaným druhým albumom Bad Karma Boy ovládli Deezer, zahltili slovenský online priestor pozitívnymi reakciami zo strany médií aj fanúšikov a potvrdili, že sú jedným z najzaujímavejších zjavov slovenskej alternatívnej scény.

Purist (SK, UK) Purist sú slovensko-anglická elektropopová kapela, pôsobiaca v Bratislave. V júli 2012 vydali eponymné EP, po ktorom nasledovalo turné po Česku a Slovensku. Ich prvý singel ʻRenaissance‘ si rýchlo získal priazeň médií, video bolo vysielané v rotácií na MTV Czech a singel tri týždne kraľoval rebríčku na Rádiu FM. Aj tento úspech sa pravdepodobne pričinil o nomináciu na ‚Cenu pre najlepšieho nováčika‘ na Radio_Head Awards 2012. Počas krátkej histórie si zahrali na významných medzinárodných festivaloch ako Electronic Beats, Open’er Festival, Pohoda Festival, Grape a na showcase festivaloch Europavox vo Francúzsku a Waves Bratislava. V apríli 2014 nahrávali svoj debutový album ʻColourful Noise‘ v prestížnych Red Bull Studios v Kodani, ktorý vyšiel 6. decembra 2014.

Ich spoločný dvojkoncert sa uskutoční 19. marca o 19. hod. v banskobystrickej Záhrade.