Pumy vycestovali na zápas do hlavného mesta za série 1:0 pre nich na zápasy. Aj napriek bojovnosti sa im zatiaľ nepodarilo uspieť v bojoch o 7. miesto, rozhodne sa už túto stredu na Banskobystrickej palubovke.

V úvode sa po nepresných strelách na oboch stranách prvé body podarilo zaznamenať pumám po nešportovom faule domácej pivotky. Premenené oba trestné hody im Slovanistky opätovali trojbodovou strelou. Domáce hráčky vďaka štyrom trojkám v štvrtine odskočili pumám na rozdiel šesť bodov, ten však Bystričanky svojou agresivitou v útoku rýchlo stiahli a do druhej štvrtiny nastupovali s trojbodovým mankom. Pumy sa od začiatku snažili dotiahnuť a prevziať vedenie do svojich rúk, no svoje súperky sa im nedarilo zastaviť. Až vo ôsmej minúte štvrtiny stav vyrovnali a aj napriek krátkemu vedeniu na polčas odchádzali s remízou 28:28.

Druhý polčas otvorili Bystričanky šnúrou 6:0 a zobrali tak opraty do svojich rúk. Domáce hráčky im však nedovolili uskočiť na viacbodový rozdiel a neustále sa doťahovali, až v siedmej minúte vyrovnali. Záver tretej štvrtiny bol bohatý na fauly a tak si obe družstvá vymieňali vedenie vďaka premeneným trestným hodom. V posledných sekundách ešte pumy dokázali prevziať vedenie vďaka trojbodovej strele Ozdincovej. Skvelý začiatok záverečnej štvrtiny pumy zopakovali, no tentokrát si neustrážili sedembodové vedenie. Po vyfaulovaní bystrickej pivotky mali Slovanistky jasnú presilu, ktorú aj využili a v poslednej minúte rozhodli o zápase. Sériu teda Bystričanky dohrajú na domácej palubovke.

Extraliga žien – play off – séria o 7. miesto – Bratislava

BK Slovan Bratislava vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 59:55 (28:28)

Najviac bodov: Talajková 19, Tarkovičová, Bilíková 11 – Jelenčíková, Van Dalen 13, Ozdincová 12

Povedali po zápase:

Miloslav Michálik (tréner ŠKP 08 Banská Bystrica): „Aj napriek oslabení v podkošovom priestore po rýchlom vyfaulovaní Jassovej a zranení Kozákovej, sme odohrali s nízkou rotáciou slušný zápas. Dievčatá bojovali, i keď nám to ušlo mentálne. Moje zverenkyne sa viac sústredili na výkon rozhodcov ako na ten svoj, strácali sme tak koncentráciu a neuspeli v tomto zápase. V stredu však zabojujeme ešte viac a dúfam, že to skončí šťastnejšie pre nás.“

Natália Jelenčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „V zápase sme chceli podať koncentrovaný výkon. Darilo sa nám to, do času, kedy súper premenil tri strely po našich chybách v obrane. Zápas sme držali vo vysokom tempe, hrali sme odhodlane a bojovne. Ku koncu zápasu sme mali deficit pod košom, keďže sa nám jedna pivotka zranila a druhá opustila ihrisko po piatich fauloch. Ku koncu zápasu to bolo cítiť najmä keď súper postavil na ihrisko obe pivotky. To nás stálo víťazstvo. V poslednom dueli chceme uspieť a obsadiť tak 7. miesto.“

Záverečný duel série sa odohrá v stredu 11. apríla na Štiavničkách so začiatkom o 18.00 hod.