Po minulotýždňovej výhre na domácej palubovke cestovali basketbalistky BK ŠKP 08 v rámci 12. kola extraligy žien do Bratislavy. Pumy mali čo domácim hráčkam oplácať, pretože v prvom vzájomnom zápase im len tesne podľahli v domácom prostredí.

BK Slovan Bratislava – BK ŠKP 08 Banská Bystrica 60:83 (9:17, 15:23, 19:26, 17:17)

Zostava BK ŠKP 08 a body: Mištinová 20; Stašová 15; Bačová 15; Moravčíková 11; Ozdincová 8; Piperková 7; Števulová 4; Jelenčíková 2; Štefaňáková 1

basketbal bk skp 08 banska bystricaTH: 11/16 – 11/19 Trojky: 7/28 – 8/22 Fauly: 21 – 18

Banskobystričanky v bratislavskom Dome športu dominovali od úvodu zápasu s domácimi hráčkami Slovana. Tie sa síce v tabuľke pred zápasom nachádzali na predposlednom mieste, no zároveň na Banskobystričanky strácali len jediný bod. Hosťujúce hráčky ťažili najmä z vynikajúcej a istej obrany, výborne si prihrávali a svojim súperkám nedarovali výhru ani v jedinej štvrtine hry. Svoj náskok naopak neustále zvyšovali. Skvelú formu ukázali opory Michaela Ozdincová a Alica Moravčíková, ktoré na palubovke strávili takmer tridsať minút a nezaostávali ani v produktivite. Skvelých dvadsať bodov Miroslavy Mištinovej, ktorými nadviazala na presnú streľbu zo zápasu s Cassoviou, len korunovalo úspech zverenkýň Miloslava Michálika.