Bystrické basketbalistky v sobotu v nezvyčajnom čase odohrali zápas v hlavnom meste Slovenska. Pumy stále pokračujú v boji o 5. priečku v nadstavbovej časti a v Bratislave chceli bezpodmienečne zvíťaziť.

BK Slovan Bratislava vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 46:52 (22:24)

Najviac bodov: Talajková 15, Dulová 10, Turzáková, Oštádalová, Vargová 5 – Števulová 11, Ozdincová 9, Jelenčíková 8

Na Bratislavskej palubovke sa už od začiatku črtal vyrovnaný zápas. V úvode sa pumám podarilo odskočiť súperkám päťbodovým rozdielom, avšak domáce hráčky nenechali nič na náhodu a dve minúty pre koncom prvej štvrtiny vyrovnali stav na 9:9. Bystrickým pumám sa však v posledných sekundách podarilo vziať vedenie do svojich rúk a do druhej štvrtiny nastupovali so štvorbodovým náskokom. Hosťujúce basketbalistky dobrou obranou získali lopty, z ktorých pramenili rýchle protiútoky. Aj napriek prehratej druhej štvrtine, lepšie naladené do šatne mohli vchádzať zverenkyne Miloslava Michálika, ktoré vyhrávali o dva body.

Na začiatku tretej štvrtiny domáce hráčky vyrovnali, dokonca na krátky moment prevzali vedenie, avšak toho sa ujali poslednýkrát v zápase. Bystričanky zabrali, a streľbou z diaľky a rýchlou hrou vyhrali tretiu štvrtinu o osem bodov. Svoj náskok tak zvýšili na desať bodov. Kritická bola pre pumy práve posledná štvrtina, kde na rozdiel od predošlej, viac zabojovali Bratislavčanky. Agresívna hrou a vynútenými trestnými hodmi v posledných minútach zápasu však pumy dokázali zápas doviesť do víťazného konca.

Výhru budú môcť pumy potvrdiť v stredu 1. marca, keď na vlastnej palubovke privítajú Nitru. Začiatok duelu je stanovený na 18.00 hod.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP Banská Bystrica): “V Bratislave sa nikdy nehrá ľahko, už vôbec nie po našom nevydarenom domácom vystúpení proti Popradu. Takmer celý zápas sme si udržiavali mierny náskok, no na konci duelu sme znovu umožnili súperovi zdramatizovanie zápasu. Našťastie to pre nás tentokrát dopadlo priaznivo. V nadstavbovej skupine o 5.-8. miesto tak stále máme všetko vo svojich rukách a v posledných dvoch stretntiach sa pokúsime vybojovať konečné 5. miesto pred play-off.”

Natália Jelenčíková (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): “Pred zápasom sme si povedali čo chceme dosiahnuť. Zápas sa nezačal podľa našich predstáv. Robili sme chyby v obrane, kde sme mali problém ubrániť situácie jeden na jeden. Snažili sme sa hrať rýchlo, z čoho sme dali pár ľahkých košov. Dávali sme loptu do dolného postavenia, z čoho sme získali veľa plusových faulov a dostali sme sa na trestné hody. Dôležité je, že sme zápas vyhrali a už je jedno akým spôsobom. Ďalej pokračujeme s prípravou na Nitru, s ktorou sa stretneme už túto stredu.”

Tabuľka Extraligy žien 2016/17 skupiny o 5,-8, miesto

Por. Družstvo Zápasy Výhry Prehry
Skóre
Rozdiel Body
5.
BK ŠKP 08 Banská Bystrica
18
8
10
1001 : 1216
-215
26
6.
BAM Poprad
18
8
10
986 : 1225
-239
26
7.
BKM Junior UKF Nitra
18
4
14
977 : 1257
-280
22
8.
BK Slovan Bratislava
18
1
17
847 : 1374
-527
19