Bystričanky sa po týždni vrátili na palubovku piešťanských čajok, avšak tento rát ich čakal súper zo Šamorína. I napriek prvej úspešnej desaťminútovke zo strany púm, sa im vo štvrťfinále slovenského pohára nepodarilo uspieť.

ŠBK Šamorín vs. ŠKP 08 Banská Bystrica 72:52 (38:25)

Najviac bodov: Vyňuchalová 17, Beronja 14, Slezáriková 12 – Ozdincová 12, Matejčíková 11, Pavlendová 8

Basketbal - Extraliga zeny - SKP 08 Banska Bystrica vs. SBK Samorin - Banska Bystrica - 04.12.2016

Úvodnú štvrtinu otvorili pumy veľmi dobre. Rýchla hra a dobrý obranný doskok im s papierovo lepším súperom vychádzal. Po Šamorínskom time-oute tri minúty pred koncom štvrtiny sa pumám darilo lepšie a vyhrali ju v pomere 20:17. V prvých šiestich minútach druhej desaťminútovky sa na piešťanskej palubovke odohrával vyrovnaný zápas. Avšak Šamorínčanky pritlačili v obrane a pumy stratili priveľa lôpt, z čoho vyplývali lacné koše pre hráčky v bielych dresoch. Na polčasovú prestávku už pumy odchádzali s trinásť bodovým mankom.

V druhej minúte tretej štvrtiny sa do problémov s faulami dostala nová posila bystrických púm Bea Jassová. Rovnaké problémy mala v šiestej minúte druhá podkošová hráčka Bystričaniek, no obe to ustáli so štyrmi faulami až do konca zápasu. Problém im však robila najmä pivotka Šamorína Vyňuchalová, ktorá nastrieľala sedemnásť bodov. Malé hráčky zase nevedeli zastaviť srbskú rozohrávačku a tretiu štvrtinu už prehrávali s rozdielom dvadsať bodov. Šamoríčanky si pohodlne uhrali zápas a v poslednej štvrtine len zvyšovali svoj náskok. Pumám sa nedarila streľba z diaľky, a tak sa im duel nepodarilo zvrátiť. V slovenskom pohári skončili vo štvrťfinále s 23 bodovou prehrou.

Povedali po zápase:

Milan Špiner (asistent trénera ŠKP 08 Banská Bystrica):K zápasu sme sa postavili zodpovedne a snažili sme sa nepredať kožu zadarmo. Prvá štvrtina prekvapila asi každého v hale. Škoda, že sme boli v oklieštenej zostave, lebo v plnej sile by sme súpera potrápili oveľa viac. Som rád, že vo svojej premiére podala pekný výkon Bea Jassová. Na spoluprácu s ňou sa teším a zároveň jej gratulujem k oceneniu najlepšej hráčky Púm v zápase.“

Michaela Ozdincová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Favorit zápasu bol jasný už na začiatku, avšak my sme si pred zápasom povedali, že si zahráme s chuťou, bez nejakého tlaku a skúsime Šamorín čo najviac potrápiť. Nastúpili sme v menšej rotácii ako v minulých zápasoch a taktiež potrebujeme čas, aby sme zapracovali nové hráčky do tímu. Myslím, že zápas aj napriek výsledku nebol z našej strany zlý. Snažili sme sa hrať rýchly basketbal. Ako hráčku z perimetra ma osobne teší najmä fakt, že sme začali spolupracovať v oveľa väčšej miere s pivotmi v dolnom postavení, pretože na tomto poste nás, ako vieme, vždy ,,tlačila topánka.“ Najdôležitejšie do ďalších dní je však, aby sa všetky dievčatá dali zdravotne do poriadku a až potom budeme vidieť silu tohto tímu.“