Iba vo štvrtok začala banskobystrická Dukla úvodným novoročným tréningom zimnú prípravu a dnes už poznáme mená prvých dvoch hráčov, ktorí by mali v jarnej časti obliecť červeno-biely dres. Marek Kuzma aj Radoslav Augustín prichádzajú pod Urpín na hosťovanie z bratislavského Slovana, s najväčšou pravdepodobnosťou do konca sezóny.

Informáciu pre oficiálne stránky úradujúceho slovenského majstra potvrdil generálny manažér Slovana Petr Kašpar. „Obaja sú futbalisti, ktorí pre ďalšie napredovanie potrebujú pravidelne hrávať a v našom prvom tíme nemali dostatok príležitostí,“ cituje jeho slová skslovan.com.

Marek Kuzma na jar zo Slovana hosťoval v Dubnici, ktorej je odchovancom. (na foto v súboji so záložníkom Dukly Tomášom Hučkom)

Dvadsaťtriročný Marek Kuzma sa po takmer dvojročnej belasej anabáze vracia do známeho prostredia, veď do Slovana zamieril práve z Banskej Bystrice, kde z Dubnice v roku 2009 hosťoval. Ofenzívnemu futbalistovi sa pod Urpínom darilo, do Bratislavy odchádzal s vizitkou najlepšieho strelca mužstva. Zmena prostredia však trenčianskemu rodákovi neprospela a v nabitom kádri Slovana sa nepresadil.

Odchovanec bratislavského futbalu Radoslav Augustín oslávil vo štvrtok 25 rokov. Strelecky disponovaný stredopoliar počas svojej kariéry obliekal dresy Interu, Senca, pražského Bohemiansu či Petržalky. Do Slovana prestúpil pred začiatkom aktuálnej sezóny.

Obaja hráči by sa do tréningovej prípravy mali zapojiť už v pondelok.