Domáce perníky, punč a dobrá hudba – zimná edícia festivalu Yní Víkend sa po úspešnej vlaňajšej premiére pýta opäť o slovo. Organizátori najväčšieho slovenského festivalu mladých kapiel nezaháľajú ani po ukončení letnej sezóny a priaznivcom tvrdej hudby pripravujú nevšednú, no už osvedčenú príležitosť, ktorou si môžete spríjemniť blížiace sa sviatky aj vy.

Banskobystrický Klub 77 pri tejto príležitosti privíta predovšetkým výber zo súčasnej domácej hardcoreovej, respektíve metalovej scény. Ako prvá sa o lásku a pohodu podelí partička z Trenčína, na tejto scéne známa pod menom Fishface. Hardcore punk z Prievidze dovezie sám Johny Bravo a repete z letného festivalu si dajú tiež martinské Svine v obývačke. Najväčším lákadlom Yních Vianoc bude však glam-rocková formácia Christmas. Práve táto pätica si na Prvý sviatok vianočný pripravila krst svojho debutového albumu. Očakáva sa nezabudnuteľná show. O opätovné pritvrdenie sa následne postará mladá domáca nádej hardcoreovej scény, skupina Hard to Say a záver večera v „sedemdesiatsedmičke“ bude patriť priekopníkom slovenského nu-metalu, znovuzrodenej kapele Forma.

Hudobný program začína 17:30 a vstupné činí 4,50€. Ak však máte seriózny záujem zúčastniť sa tejto akcie, určite s kúpou vstupeniek dlho neváhajte. Minulý rok sa totiž stihli vypredať v priebehu 30 minút.

Časový rozpis kapiel:
17.30 – Fishface
18.30 – Johny Bravo
19.30 – Pigs In The Living Room
20.30 – Christmas – krst nového albumu
22.20 – Hard to say
23.15 – Forma

Viac informácií nájdete na stránke ynivikend.sk a facebook evente…