V sobotu sa začne prvý ročník dvojdňového festivalu Dobrý to fest 2011 – Benefičník, ktorý sa uskutoční na 3 miestach a to konkrétne v Tirish Pub, Tirish Pub – Metro a U tučniaka v Starej Sásovej. Výťažok z festivalu poputuje do Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici.

Program u Tučniaka začne už o 09:00 a určený bude pre deti a rodiny. Tie si budú môcť pozrieť známe klasické rozprávky, zabaviť sa pri workshope, ktorý im ukáže ako sa robia animované rozprávky z plastelíny. Taktiež sú pripravené aj bábkové divadlá, konkrétne divadlo Harry Teater so svojou hrou Havko a Mňavka a divadlo Tyjátr, so svojou hrou Herkules alebo dobytie pekla. Pre deti sú pripravené aj vystúpenie parkuristov a freerunerov, YOYO show, maľovanie na tvár a samozrejme zaujímavé súťaže. Pre rodičov je taktiež pripravený program vo forme turnaju v biliarde, ale aj Gastro stánok, pre mamičky AVON stánok a podobne.

V ten istý deň sa začína program aj v Tirish Pube, kde program o 11:45 otvorí domáca kapela Gordon Shumway a následne za ňou Punk rádio. Potom už budú nasledovať prví headlineri festivalu ako sú Deratízéři, Totálni nasazení, Odpad či známa slovenská kapela Karpina. Za nimi vystúpia opäť kapely z okolia, ako ŠHT a Slovanský Kríž. O 18:10 bude nasledovať hlavný headliner festivalu, talianska punková kapela The Twinkles. A aby toho nebolo málo, program bude pokračovať ďalej. Vystúpi česká skupina Čertúf Punk, známa domáca kapela ABBa, ktorých následne vystrieda jeden z ďalších headlinerov Volant. Následne príde na pódium zvolenská skupina Búrka a potom sa festival posunie do ska/reggae nálady ale nezabudne sa ani na punk, keď na pódiu vystúpia kapely Karavan, All ska pones, Tri groše a nakoniec Hownocuc.

V Tirish Pube – Metre  si budete môcť pozrieť študentské filmy z festivalu krátkych filmov na internete Tell it quick. Vypočuť si a vidieť prednášku VS bez chyby o filmových chybách vo filmoch, prednášku Roberta Pucherta, ktorý Vám porozprávama o svojom projekte Crowdfunding, vyskúšať si workshop od Mateja Mazaja s názvom Animácie pre každého alebo si dať spraviť portrét u karikaturistu Jána Fiťmu zo zvolenskej sedmičky. Zábavu pre Vás určite pripraví Roman Martinský so svojou monodrámou „Hamlet alebo nález lebky“ alebo aj improligisti, ktorí pre Vás zahrajú vystúpenie na vopred vyžrebované témy.

Na druhý deň, teda 16.10 v nedeľu bude program prebiehať už len v Tirish Pube, kde ho o 11:00 otvorí opäť domáca kapela UPO(dozrenie). Následne budú pokračovať ďalšie domáce kapely ako je Unisex, Kontinuum a Schody. Potom už prítomní na pódiu privítajú kapelu z výhodu s názvom Retarded Fish, ďalej banskobystrických Švepes a následne po nich funky disco kapelu s názvom The Narcis. O 16:30 vystúpi pop rocková kapela Borra. Potom nastúpia dievčatá zo skupiny Youcoco a následne žilinská kapela Wadda. O 18:5 nastúpi na scénu bratislavská kapela Tučnolist a po nich prídu na pódium hlavní headlineri nedeľného večera. Ako prvá z nich sa predstaví kapela GreXabat s Mariánom Greksom, následne po nich známa slovenská kapela Metropolis a ako tretia kapela U.K.N.D, ktorá má už za sebou 15 rokov a prinesú na pódium tie najznámejšie hity zo svojho repertoáru. Po 23:00 príde na rad Hip-Hop, keď na pódiu vystúpia raperi zoskupení pod Monkey Bussinness Records konkrétne Seth, Vlastný Prejav a Lepšie Časy. Po nich bude nasledovať headliner hip-hopovej časti večera – Vladisa spolu s DJ Luccom, ktorý ukončia Dobrý to fest 2011 – Benefičník.

Pozrite si podrobný rozpis koncertov…