Europa Shopping Center pozýva na víkend plný rozmanitých podujatí. Hneď prvý májový víkend sa bude nákupné centrum niesť v duchu pestrých podujatí.

Na svoje si prídu milovníci mnohorakých chutí populárneho pouličného občerstvenia, rodiny s neposednými batoľatami si zasúťažia v obľúbených pretekoch lezúňov a nežné pohlavie poteší možnosť inšpirovať sa najnovšími trendmi v líčení.  Pestrofarebný program doplnilo centrum o viaceré súťaže s hodnotnými cenami.

Gastro vychytávky, ale aj burger z diviny, placky či lokálne buchty

FIGA – Bystrický Streetfood Fest – 3. – 5. máj 2019, pred Europa SC

Minuloročné podujatie si získalo obľubu návštevníkov nielen vďaka skvelým gastronomickým zážitkom, ale tiež celkovou filozofiou festivalu. Pouličné alebo „street-food“ festivaly do našich končín síce prišli s rýchlou kultúrou stravovania zvonku, FIGA však prináša výhradne slovenské posádky atraktívnych food-truckov. Tie pošteklia vaše chuťové poháriky rozmanitou ponukou jedál svetovej a domácej pouličnej kuchyne. Organizátori festivalu hrdo avizujú slovenské výrobky ako vína z malých slovenských vinárstiev, mäso z neďalekých bio chovov, divinu v burgri či buchty z populárnej Zbojskej.

„Festival bude opäť nielen gastronomickým, ale aj vizuálnym zážitkom. Sme radi, že pred Europou privítame kulinárskych špecialistov, ktorí dbajú na lokálnu ponuku gastronómie a majú guráž ju zapracovať do čoraz populárnejšieho konceptu street-food jedál. Samotné food-trucky, teda autá, ktoré budú jedlá servírovať, sú vizuálnym zážitkom ako pre najmenších, tak i pre milovníkov vkusne upravených automobilov,“ približuje Jana Seleštianska, Marketing Manager Europa SC.

Najmilšie preteky tých najmenších

Preteky lezúňov – 5. máj 2019 od 14.00 h

Rodičia detí do 12 mesiacov si môžu vyskúšať prvé zápolenie svojich ratolestí v pretekoch lezúňov. Päťmetrová vzdialenosť sa azda nikdy nebude javiť tak nekonečná, ako práve pri usilovnej motivácii rodičov o čo najrýchlejšie zvládnutie tejto trasy svojimi batoľatami. Milé podujatie sa teší obľube rodičov po celom Slovensku a registrovať svoje dieťatko môžete aj priamo na mieste – v Europa Shopping Centre v deň pretekov.

„Podujatie veľmi oceňujú hlavne mamičky, ktoré sa snažia svojim deťom vyplniť čas rôznorodými a najmä podnetnými aktivitami. Táto milá súťaž je jednou z ciest ako zaujať svoje deti a hravou formou si vyskúšať efektivitu rodičovskej motivácie na skupinovom podujatí,“ upresňuje Linda Luptáková, Marketing Coordinator Europa SC.

Inšpirácia na príležitosť aj bežný deň

Babská jazda s Lucid – 5. máj 2019

Keďže aj líčenie podlieha trendom, tie najnovšie prezradí populárna maskérka Lucid. Ukáže šikovné tipy na každodenné a nočné líčenie, zameria sa aj na typy pleti a starostlivosť o pokožku pred či po líčení. Vzdelávať sa môžete aj detailnejšie, a to účasťou na workshopoch, ktoré budú súčasťou Babskej jazdy. Lucid je aktívna žena a mamička malej Lydunky. Svoj pozitívny prístup k životu dokáže príjemne preniesť na všetkých, ktorých zaujíma nielen svet ženskej krásy. Počas dňa na vás čaká množstvo zaujímavých súťaží o atraktívne ceny.