Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica mali v zápase s Miškovcom v prípade víťazstva v riadnom hracom čase možnosť predbehnúť o skóre Košice a dostať sa na prvé miesto v tabuľke. Na to sa však vďaka výhre pod Urpínom dostali ľadoví medvedi, ktorí prišli do Banskej Bystrice v oklieštenej zostave. 

Prvá tretina priniesla vlažnejšie tempo a diváci v nej gól nevideli. Napriek viacerým streleckým pokusom baranov si väčšie príležitosti vypracovali hostia z Maďarska a aktívny bol najmä Kyle Beach. Góly videli diváci až v druhej tretine a o prvé dva sa postarali hostia. „Hráči Miškovca hrali dobre do tela, dobre napádali. Urobili sme chyby a po tých sme dostali góly“, vyjadril sa mladý útočník Miloš Fafrák. Práve jemu sa podarilo streliť rýchly kontaktný gól, keď sa po jeho zakončení do betónu Rajnu puk odrazil od obrancu Miškovca za bránkovú čiaru. „Som rád, že som strelil premiérový gól a že to mám za sebou, ale keďže sme nevyhrali, nepomohol k ničomu a som sklamaný z prehry. V prvých zápasoch sa mi nedarilo streliť gól, bol som z toho taký všelijaký, takže aj preto som rád, že je to za mnou“, vyjadril svoje pocity z prvého gólu v drese Banskej Bystrice jeden z najaktívnejších hráčov baranov.

Odchovanec martinského hokeja a bývalý mládežnícky reprezentant dostal od Dana Cemana viac priestoru v zápase a bol ho plný ľad. „Dnes sa mi hralo zatiaľ najlepšie, dostal som viac priestoru a ukázal som, že keď ho dostanem môžem byť dobrý hráč. Dnes som mal najväčšie príležitosti v tretej tretine, ale teraz už na tom nezáleží. Je tam priestor na individuálnu spokojnosť, ale keď sa nevyhrá, nemá to pre mňa žiadny význam. Bol som v Amerike dva roky a som zvyknutý na zámorský štýl hokeja“, opísal svoj výkon v zápase Fafrák.

Barani napokon prehrali zápas v predĺžení a príčiny hľadal kapitán mužstva. „Mali sme mať viac kľudu na hokejkách a väčší dôraz pred bránou. Prehrali sme veľa osobných súbojov, čo  rozhodlo“, vypichol herné nedostatky Ivan Ďatelinka. Hokejistom HC’05 sa tak na priebežnú prvú priečku v tabuľke dostať nepodarilo ani napriek tomu, že ich súper postavil do zápasu len tri formácie. „Nepozerali sme sa na možnosť dostať sa na prvé miesto. Sústredili sme sa na tento zápas, chceli sme ho vyhrať, ale bohužiaľ sa nám to nepodarilo. To, že súper prišiel len s tromi päťkami mohlo byť výhodou, ale bohužiaľ nebolo. Snažili sme sa to točiť na štyri päťky, ale nevyšlo to“, dodal Ďatelinka.

Strelcom víťazného gólu sa vďaka presnému usmerneniu Beachovej strely za chrbát Beskorowaneho stal Ryan Harrison. „V Banskej Bystrici je vždy dobrá atmosféra, to sa potvrdilo i teraz. Bolo pre nás zážitkom hrať proti majstrovi na jeho ľade a vyhrať. Veľmi sa z toho tešíme“, opísal svoje zápasové pocity kanadský útočník. Svojich zverencov pochválil bývalý slovinský reprezentant Marcel Rodman. „Sme šťastní, že sme v Banskej Bystrici vyhrali a získali dva body. Každý tím musí byť s dvomi bodmi z ľadu majstra spokojný. V tejto časti sezóny sa vyskytuje v našej hre veľa chýb, ale celkovo hráme každým zápasom lepšie a lepšie“, zhodnotil dobrý vstup do sezóny hlavný tréner Miškovca.

Barani boli najnebezpečnejší opäť v presilových hrách, ktoré sa im darí využívať, ale rezervy možno badať v hre piatich proti piatim. „Chceli sme mať vysoké tempo hry, ale okrem desiatich minút v druhej tretine, počas ktorých sme hrali dome, sme výraznú prevahu nemali. Po vyrovnaní stavu z 0:2 na 2:2 sme si mysleli, že zápas môžeme vyhrať, ale nestalo sa tak. V tretej tretine sme nevyužili viacero šancí. Musíme sa ešte pozrieť na zloženie pätiek. Viac očakávam od prvej formácie. Presilovky sú v poriadku, ale hru piatich proti piatim musíme zlepšiť,“ zhodnotil výkon svojho mužstva hlavný tréner baranov Dan Ceman.

Barani tak nenadviazali na víťazstvo nad Slovanom a pripísali si druhú prehru na domácom ľade v rade. Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácom ľade v piatok, 27. septembra o 17:30 h proti tímu HC Mikron Nové Zámky.