Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica nastúpili v utorok o 17:30 v rámci predohrávky 13. kola na domácom ľade proti maďarskému tímu DVTK Miškovec. Oba tímy prežívajú dobrý vstup do sezóny a v tomto zápase bojovali o priebežnú prvú pozíciu v tabuľke. Barani nenadviazali na víťazstvo v Bratislave a ľadovým medveďom podľahli po predĺžení.

Po vlažnom úvode sa v 4. minúte po faule Šoltésa k prvej presilovke dostali hostia. Počas oslabenia mali paradoxne najväčšiu šancu barani, keď Gabor zachytil puk pred brankárom Rajnom, ale osamotený ho nedokázal na viackrát dostať za bránkovú čiaru. Na začiatku 9. minúty sa zlej rozohrávky dopustil Nemčík, ktorého prihrávku zachytil osamotený Beach, ale na jeho strelu spomedzi kruhov skvele zareagoval lapačkou Beskorowany. V 12. minúte strieľal z pravej strany Magosi, Beskorowanemu prepadol puk, ale jeho prítomnosť rýchlo zachytil a dokázal ho z čiary upratať. Výraznejšie príležitosti si vypracovali hostia z Miškovca, čo sa potvrdilo aj v 15. minúte, keď Beach urobil kľučku, posunul puk doprava na Magosiho, ktorý z prvej našiel pred bránou Galanisza, ale ten prestrelil z blízka bránu. O niekoľko desiatok sekúnd sa v rohu dopustil podrazenia Tamáši a hráči Miškovca si zahrali druhú presilovú hru. Tú však domáci hokejisti ubránili a v závere prvej tretiny zahrali sa vďaka faulu Ládu zahrali presilovku aj oni. Počas nej sa Hickmott ocitol dvakrát pred bránou vo veľkej šanci, ale skóre neotvoril. Mužstvá tak išli do kabín za bezgólového stavu.

Diváci videli góly až v druhom dejstve. Dobré príležitosti mali najprv Šťastný a Hickmott, ale Rajnu neprekonali. V 27. minúte sa barani dostali do útočného pásma, ale puk stratili a Ross vysunul do samostatného nájazdu Beauvillera, ktorý strelou popod lapačku prekonal Beskorowaneho a otvoril skóre stretnutia. Banskobystričania išli okamžite za vyrovnaním, vypracovali si tlak počas, ktorého sa hosťujúci hráči dopustili nedovoleného zákroku a ponúkli domácim druhú presilovú hru. Počas nej dokázali hráči HC’05 zavrieť súpera v jeho obrannom pásme, vypracovať si niekoľko sľubných príležitostí, ktoré však vyrovnanie nepriniesli. V 30. minúte sa hráči Miškovca dostali do útočnej tretiny a  Kiss nahadzoval na bránu puk, ktorý tečoval Magosi za chrbát Beskorowaneho, čím zvýšil na 2:0 z pohľadu maďarského celku. Už o dve minúty na to sa baranom podarilo znížiť na 1:2, keď sa natlačil pred Rajnu Fafrák, ktorý svojím zakončením trafil betón gólmana hostí a puk sa od korčule jedného z obrancov Miškovca odrazil za bránkovú čiaru. Barani hrali následne presilovú hru po vylúčení Vasa, čo im dávalo veľkú šancu na okamžité vyrovnanie. Puk naviedol do útočného pásma Southorn, z ľavej strany našiel krížnou prihrávkou Hickmotta, ktorý strelou z pravého kruhu prestrelil Rajnu a vyrovnal na 2:2.

Hneď v úvode tretej tretiny sa cez ľavú stranu natlačil pred Rajnu aktívny Šťastný, ale hosťujúceho golmana sa prekonať nepodarilo ani jemu, a ani z následnej dorážky Lamperovi. V 3. minúte mal dobrú príležitosť aj Jääskeläinen, ktorý sa pekne uvoľnil v pravom kruhu a zblízka prestrelil bránu. V 45. minúte skvele zachytil puk Ďatelinka, vysunul dopredu Fafráka, ktorý sa dostal do prečíslenia s Bartánusom, ale táto dvojica nedokázala poslať baranov do vedenia. V 51. minúte mohli ísť do vedenia hostia, keď po pravom krídle unikol Dudás a po jeho strele švihom sa puk obtrel o pravú žrď. Následne dostali domáci hokejisti vďaka druhému faulu Ládu možnosť hrať presilovú hru, počas ktorej chceli nakloniť misky váh na svoju stranu. Bystričanom sa však využiť početnú prevahu nepodarilo a vzápätí sa neujala ani dobre mierená strela Fafráka spomedzi kruhov. V závere riadneho hracieho času sa ani jednému tímu nepodarilo získať tri body na svoju stranu a zápas tak išiel do predĺženia.

V tom rozhodla situácia z 62. minúty, keď Beach nahadzoval puk na bránu a ten tečoval do siete Harrison. Barani tak nenadviazali na víťazstvo nad Slovanom a pripísali si druhú prehru na domácom ľade v rade. Hokejisti HC’05 iClinic Banská Bystrica sa najbližšie predstavia na domácom ľade v piatok, 27. septembra o 17:30 h proti tímu HC Mikron Nové Zámky.

Tipsport liga – Predohrávka 13. kola – Banská Bystrica

HC’05 iClinic Banská Bystrica – DVTK Miškovec  2:3 pp (0:0, 2:2, 0:0 – 0:1)

Góly a asistencie: 32. Fafrák (Tamáši, Nemčík), 33. Hickmott (Southorn, Jääskeläinen) – 27. Beauviller (Ross, Dudás), 30. Magosi (Kiss D.), 62. Harrison (Beach).

Zostava HC 05 iClinic Banská Bystrica: Beskorowany – Southorn, Brejčák, Mihálik, Biro, Nemčík, Ďatelinka, Petrinec – Šoltés, Wahl, Hickmott – Jääskeläinen, Šťastný, Lamper – Fafrák, Tamáši, Bartánus – Kabáč, Gabor, Róth.

Zostava DVTK Miškovec: Rajna – Ross, Dudás, Göz, Vandane, Kiss D., Láda, Vojtkó – Reszegh, Vas, Rodman – Beach, Galanisz, Magosi – Ritó, Harrison, Beauviller – Kiss P..

Zápas sledovalo na banskobystrickom zimnom štadióne 2086 divákov.