Primátor mesta Peter Gogola vo štvrtok popoludní navštívil prvého banskobystrického novorodenca. Šťastnú mamičku Emíliu Galovú zároveň obdaroval kyticou a peňažným darom v hodnote 200 eur, ktoré mesto tradične odovzdáva do rúk matky prvého dieťaťa narodeného v novom v roku. Prvá Banskobystričanka dostala meno Olívia.

foto_1_Olivia„Malej Olívii z celého srdca želám predovšetkým pevné zdravie a nech ju po celý život sprevádzajú láskyplné a radostné okamihy. Touto cestou chcem rovnaké prianie vysloviť všetkým novorodeným deťom nielen v Banskej Bystrici, ale i na celom Slovensku a všade vo svete,“ vyjadril sa pri tejto príležitosti primátor mesta Peter Gogola.

Prvá Banskobystričanka prišla na svet 1. januára o 17:33 s mierami 3200 gramov a 55 cm. Prvý Banskobystričan roka uplynulého roka 2013, Filipko, prišiel na svet až štvrtého januára.

Prvé dieťa narodené v roku 2014 v Banskej Bystrici zavítalo na svet už v prvý januárový deň o 2.10 hod. Bydliskom chlapčeka menom Pavol je neďaleká obec Riečka.