Sezóna na zimnom štadióne skončila pre banskobystrický hokej historickými víťazstvami hneď dvoch domácich tímov. Tituly priniesli pod Urpín tak vysokoškoláci z UMB Hockey Team a bystrickí baraniSkončením súťažnej hokejovej sezóny sa však ľadové plochy ešte netopia.

Po minuloročnom pozitívnom ohlase, MBB a.s. ponechá ľad v meste pod Urpínom aj počas letného obdobia. Ľad bude k dispozícii pre športovcov, skupinovú klientelu aj verejnosť najskôr v tréningovej hale „B“, počas mesiacov máj, jún a od polovice júla v hlavnej hale „A“.

Po mesačnej prestávke tak od 2.5.2018 môže široká verejnosť využiť letné verejné korčuľovanie do tréningovej haly ,,B“, pravidelne každú stredu od 17.30 – 19.00 hod. a sobotu od 17.00 – 18.30 hod.

Malým, začínajúcim korčuliarom budú opäť bezplatne k dispozícii detské pomôcky pre ľahšie zvládnutie základov korčuľovania. Pre uloženie osobných vecí a oblečenia sú pripravené odkladacie skrinky. Vstupné sa počas letnej prevádzky nemení a zostáva dospelí a deti nad 15 rokov 2 € a ostatní a ZŤP 1 €.

Prvé letné korčuľovanie možno aj s víťaznými trofejami „baranov“ a „akademikov“

MBB oslovilo oba víťazné tímy, či by nebolo možné prvé letné verejné korčuľovanie v stredu 2.5.2018 poňať oslavne a či by nedokázali priniesť trofeje priamo na klzisko.

Aj keď ide o organizačne náročný proces, predpokladom organizátorov je, že počas prvého letného verejného korčuľovania by mali mať návštevníci možnosť pokochať sa, dotknúť sa i odfotiť si víťazné poháre a prípadne si aj zakorčuľovať s niekoľkými tvárami domácich tímov.