Ani štvrtkový dážď napokon neprekazil banskobystrickým baranom spanilú jazdu na otvorenom autobuse naprieč mestom. Tú si po roku zopakovali vďaka obhajobe majstrovského titulu v Tipsport lige.

Práve pred začiatkom osláv hokejových šampiónov totiž dažďové zrážky aspoň na čas ustali a banskobystrickí hokejisti si tak s asi 1,5-tisícom skalných priaznivcov mohli naplno vychutnať pocit z výhry, ktorý niektorí športovci nezažijú za celý život. Viacerým Banskobystričanom sa podaril medailový zisk už po niekoľkýkrát a o to lepšie vedia, aké je to oslavovať športové úspechy, ktoré už k HC ’05 neodmysliteľne patria.

Tohtoročné oslavy majstrovského titulu začínali na Námestí SNP popoludní koncertom kapely Metalinda. Po 17-tej hodine už prišli od Dolnej ulice hokejoví šampióni. Po príchode na pódium to bola jedna veľká sprcha šampanského pre každého, kto sa o zlato a Dzurillov pohár zaslúžil.

Prítomným sa z pódia prihovoril tréner HC ’05 iClinic Banská Bystrica Vladimír Országh, ktorý sa už zajtra pripojí ku Craigovi Ramseymu a slovenskej reprezentácii, ale aj kapitán baranov Tomáš Surový i niektorí ďalší hráči. Baranom sa v mene Banskobystričanov poďakoval aj primátor Ján Nosko. Ten v mene samosprávy odovzdal kapitánovi Tomášovi Surovému veľkorozmerný puk pripomínajúci majstrovský titul.

A aj keď sa počas následnej autogramiády už opäť rozpršalo, možnosť získať podpisy či vyfotiť sa so svojimi idolmi si nenechali ujsť stovky ľudí.

FOTO+VIDEO: Titul je po roku opäť v rukách Banskej Bystrice