Quantcast

Prvé diskusné fórum participatívneho rozpočtu sa uskutoční v stredu 23. novembra o 17-tej hodine vo Veľkej sále Mestského úradu. Cieľom podujatia je zhodnotiť minulý ročník participatívneho rozpočtu a vyhlásiť v poradí už štvrtý ročník participatívneho rozpočtu.

rozpocetKoordinačná rada participatívneho rozpočtu v spolupráci s mestským úradom pozýva všetkých aktívnych ľudí na Prvé diskusné fórum participatívneho rozpočtu. „Diskusné fórum je otvorené nielen pre občanov nad 15 rokov s trvalým bydliskom v Banskej Bystrici, ale aj ľudí s prechodným pobytom v Banskej Bystrici a študentov študujúcich v Banskej Bystrici,“ uvádza Miroslav Šimkovič z Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu. Aj v tomto ročníku participatívneho rozpočtu by mali rozhodnúť občania Banskej Bystrice o použití sumy 20 000 eur.

Toto fórum je priestorom pre zhodnotenie projektov, ktoré boli v tomto ročníku zrealizované z mestom vyčlenenej čiastky. „Je tiež priestorom pre vyhlásenie nového ročníka participatívneho rozpočtu a určenie tematických skupín, v rámci ktorých sa budú môcť záujemcovia stretávať a pripravovať projekty a diskutovať o nich predtým, než ich predložia do výberového procesu na Druhom diskusnom fóre. Na tomto fóre taktiež prebehne verejná voľba novej Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu,“ dopĺňa Eva Ščepková z Koordinačnej rady participatívneho rozpočtu. Viac informácií môžete nájsť na facebookovej fan stránke participatívneho rozpočtu.