Na prvomájovú nedeľu bolo naplánované ďalšie kolo 1. slovenskej hokejbalovej ligy – stred a 2. slovenskej hokejbalovej ligy – Banská Bystrica. Zápasy 2. ligy sa však kvôli dažďu neodohrali.

Keďže základná časť sa v prvej lige už skončila, hráči dnes nastúpili na úvodné zápasy nadstavbovej časti. Darilo sa najmä papierovým favoritom. Víťaz základnej časti, HbK Cocra Radvaň, si bez väčších problémov poradil s tímom HbK Zubři Banská Bystrica a zvíťazil 7:1.

Ďalší duel sa odohral medzi HbK Damix Brezno a Eagles. Miernymi favoritmi boli hráči Brezna, pretože po základnej časti skončili v tabuľke na druhom mieste. Do karát im hrala aj prázdna striedačka na súperovej strane, takže piati hráči Eagles v poli odorali kompletné tri tretiny.

Zápas mal pokojnejší úvod, hráči sa nechceli dopustiť zbytočných chýb. Sľubné šance si vytvorili hráči Eagles v presilovej hre, no nedokázali ich premeniť. O niekoľko minút neskôr sa krásnym zákrokom zaskvel aj ich brankár, lapačkou v páde vychytal Maroša Šucháňa. Na konci úvodnej tretiny sa do veľkej príležitosti dostali znovu Brezňania, súperov brankár opäť v krkolomnej polohe zamedzil streleniu gólu.

Začiatok druhej tretiny sa niesol v podobnom duchu, ako to bolo v tretine predchádzajúcej. Na Eagles sa začala pomaly prejavovať únava, a tak Damix postupne v zápase preberali iniciatívu. Ich aktivita bola odmenená gólom, keď sa presadil Richard Richter po peknej prihrávke spoza bránky od Petra Mojžiša. Tento gól ich ešte viac nabudil, vytvorili si veľký tlak a znovu dokázali skórovať, tentoraz po akcii z protiútoku. Eagles sa ale nevzdali. Začali vyššie napádať, využili nepozornosť súperovej obrany a podarilo sa im znížiť na 1:2.

Tretiu tretinu začali lepšie Eagles. Pavol Fraňo sa niekoľkokrát dostal do brejku, no skvelými zákrokmi sa predviedol aj brankár Brezna. Nasledovala ďalšia šanca Eagles na vyrovnanie, Donoval ale pri prečíslení dlho váhal a následná strela bola už z veľkého uhla. Nevyužité šance a vyčerpanosť položili hráčov Eagles na lopatky a príležitosti sa chytil Damix. Po zlom vyhodení brankára „orlov“ sa dostal k loptičke Mojžiš a strelou prekonal súperovho brankára – 3:1. Chvíľu na to sa tento tím presadil znovu, strelou do vinkľa sa prezentoval Švantner. Brezňania kontrolovali zápas. Dve minúty pred koncom zvýšili na 5:1 po prudkej strele z väčšej vzdialenosti. Videli sme pekný, gentlemanský zápas s peknými gólmi a s ešte krajšími brankárskymi zákrokmi.

V ďalšom zápase na seba narazili HbK Sport Trend Žiar nad Hronom a N-Sport Lions. Súboj dvoch tabuľkových susedov sľuboval vyrovnanú bitku. Od úvodných minút sa hralo s plným nasadením a poriadne do tela. Občas to medzi hráčmi zaiskrilo, no všetko sa odohralo v rámci fair-play. Do posledných chvíľ nebolo jasné, kto z tohto súboja vyjde ako víťaz a kto, naopak, ako porazený. Hráčom Lions sa podarilo niekoľko minút pred koncom znížiť na rozdiel jediného gólu. V záverečných sekundách sa odhodlali k power-play. Početnú výhodu ale nevyužili, naopak, súper poistil svoje víťazstvo gólom do prázdnej bránky a zvíťazil 5:3.

Kompletný sumár výsledkov 1. kola nadstavbovej časti 1. slovenskej hokejbalovej ligy – stred: