Nemka Judith Hermannová patrí medzi najslávnejšie spisovateľky svojej generácie. V nultých rokoch ju objavil legendárny „pápež kritikov“ Marcel Reich-Ranicki. V utorok 12. novembra príde táto kultová nemecká autorka do Banskej Bystrice.

Judith Hermannová je maliarkou berlínskej secesie, neskutočnej prechodnej doby zámkových atráp a sklenených palácov. Osobitú atmosféru poviedok dokresľuje autorkin špecifický jazyk. Viaceré jej knihy sa stali bestsellermi. V slovenčine jej vyšla zbierka poviedok Nič len prízraky (Spolok slovenských spisovateľov, 2008). Píše najmä krátke prózy, z ktorých niektoré boli sfilmované a adaptované pre divadlo. Sama nahráva aj audioknihy a často vystupuje po celom svete.

V týchto dňoch je Judith Hermannová na svojom prvom turné po Slovensku. V utorok 12. novembra sa s ňou môžete stretnúť na besede v Literárnom a hudobnom múzeu Štátnej vedeckej knižnice v Banskej Bystrici. Beseda v slovenskom a nemeckom jazyku sa začína o 15:00 h, moderovať ju bude Nadežda Zemaníková. Do slovenčiny bude prekladať spisovateľ a publicista Michal Hvorecký.

Judith Hermannová počas svojej návštevy na Slovensku navštívi aj Nitru a Bratislavu.

Vstup na podujatie je voľný.