Nová cestná komunikácia na Pršiansku terasu má opäť bližšie k realizácii. Potom, čo projekt schválili poslanci krajského zastupiteľstva, odsúhlasili potrebnú výmenu pozemkov aj mestskí zastupitelia.

kremničkaNa utorňajšom mimoriadnom zasadnutí banskobystrického MsZ sa v tieni schvaľovania rozpočtu prijalo uznesenie o prenájme parciel pod pripravovanou cestou na Pršiansku terasu. Pozemky dostane do prenájmu mestská spoločnosť MBB, ktorá ich následne odstúpi Banskobystrickému samosprávnemu kraju. Kraj musí do 28. marca 2013 pripraviť podklady na podanie žiadosti o eurofondy na výstavbu tejto cesty.

Poslanec MsZ Igor Kašper verí, že žiadne komplikácie pri vybavovaní prostriedkov z európskych peňazí nenastanú a projekt uspeje. „Samozrejme, že môžu niektoré veci chýbať, nemusí byť žiadosť úplne presná, ale je tam ešte dvojtýždňový termín na doplnenie kompletnej žiadosti, aby sa táto naša výzva, naša cesta, nevyradila z hry,“ informoval poslanec z klubu nezávislých.

V prípade realizácie prístupovej cesty od Kremničky prejde táto komunikácia do správy BBSK. Mesto by sa následne malo starať o vozovku, ktorá v súčasnosti zabezpečuje jediný prístup do lokality Pršianskej terasy.

Kašper je presvedčený, že sa konečne podarí vyriešiť kritickú dopravnú situáciu v tejto oblasti. Do projektu sa podľa neho mala osobne zaangažovať aj podpredsedníčka NR SR Jana Laššáková. „Prešlo skoro 25 rokov, kedy sa s tou cestou nič neurobilo. Teraz je to na dobrej ceste, postavili sa za to aj vládni predstavitelia. Pomôcť by tomu mohli aj blížiace sa voľby do VÚC,“ dodal Kašper na záver.