Tak trochu aj v znamení prózy a poézie sa bude niesť tento štvrtok (15. november) v našom meste. V Artfore na Dolnej ulici (o 17. hod.) to bude prezentácia novej knihy Karola Heriana Keby horel náš dom a večer o 20. hod. v Jazz Klube 12 na Hornej ulici predstaví svoju tvorbu mladá autorka Ivánuška F(ekete) Kobjelska.

Keby horel náš dom je v poradí druhým románom žilinského autora Karola Heriana, ktorý neskrýva isté paralely s tvorbou H. Hesseho – guru mnohých stratených duší na ceste za poznaním. Je to román o mužoch a ženách, rodičoch a deťoch, rituáloch a bohoch, o cestách, sexe, bolesti i šťastí. Vnútorné drámy, túžba po naplnení, rozchody a návraty sa prepletajú s veľkými príbehmi literatúry a filozofie o hľadaní múdrosti… Viac o románe aj o autorovi – od autora osobne, sa dozviete vo štvrtok v Arfore.

Ivánuške F(ekete) Kobjelskej, rodáčke z neďalekej Kováčovej, poslucháčke tretieho (bakalárskeho) ročníka bratislavskej VŠMU (dramaturgia, scenáristika), zatiaľ nevyšla knižka a vyhýbala sa aj publikovaniu v časopisoch. Nedávno však jej básne po prvý krát uverejnili v Dotykoch… Jej štvrtková čítačka  v Jazz Klube 12 bude tiež po prvý raz! Básničkami začínala v trinástich rokoch a keďže vždy sa jej páčilo tvoriť príbehy a vymýšľať si, dnes okrem poézie píše aj prózu, poviedky. Páči sa je experimentovanie s prózou a lámanie hraníc všednosti, ktoré sú v ľuďoch, a teda čitateľoch, zakódované ešte zo základnej školy. Uprednostňuje voľný verš, ale to len preto že dnes už málokto vie rýmovať. Aktuálne a dlhodobo je zažratá do Sylvie Plathovej a Virginie Woolfovej. Páči sa jej ich myslenie… Chcete spoznať túto zaujímavú mladú autorku? Príďte vo štvrtok večer do Jazz Klubu 12.