Komunitná nadácia Zdravé mesto realizuje projekt Baterka, prostredníctvom ktorého poskytuje bezplatné kariérne poradenstvo pre ľudí nad 45 rokov. Cieľom poradenstva banskobystrickej nadácie je naučiť ľudí zefektívniť hľadanie práce. Osobné konzultácie sa uskutočnia každý štvrtok v mesiaci a budú ich viesť skúsené odborníčky v odbore kariérneho poradenstva Zuzana Tomášiková a Alena Benová.

Záujemca môže pri osobnom rozhovore s odborníčkou konzultovať ako a kde hľadať prácu; zhodnotiť predchádzajúci výber zamestnaní; zhodnotiť svoje zručnosti; analyzovať svoje pozitívne a negatívne stránky a ako ich správne využiť; konzultovať ako sa správne pripraviť a prezentovať na pohovore s potencionálnym zamestnávateľom.

„Projekt začali realizovať v Bratislave a Košiciach, kde úspešne funguje. Touto cestou môžeme pomôcť nezamestnaným aj na strednom Slovensku. Je to možnosť pre každého, kto by chcel poradiť,“ povedala Beata Hirt, riaditeľka komunitnej nadácie.

Záujemcovia si môžu dohodnúť termín konzultácie na telefónnych číslach 048 415 60 59 a 0948 035 955 alebo mailom na knzm@knzm.sk. Viac o projekte nájdete na webovej stránke www.voices.sk/baterka.

Komunitná nadácia Zdravé mesto realizuje projekt v spolupráci s neziskovou organizáciou Voices vďaka podpore Nadácie otvorenej spoločnosti OSF, Microsoft Unlimited Potential.