Quantcast

Ako sme vás už dávnejšie informovali, aj tento rok Banskú Bystricu a blízke okolie kultúrne obohatí ďalší ročník festivalu Barbakan 2011. Ten sa uskutoční 2. až 6. novembra 2011 a prebiehať bude po celom meste. Pre tých, ktorí tento multikultúrny festival už poznajú, nie je žiadnou novinkou, že je rozdelený do troch častí – hudobnej, filmovej a výtvarnej, pričom každá má svoj vlastný, a treba dodať, že skutočne bohatý program. 

Barbakan  vám prináša  OZ Vresk Factory v spolupráci s mestom Banská Bystrica, Parkom Kultúry a Oddychu, Akadémiou Umení, Pamätníkom SNP, Klubom 77, Cult Clubom a Záhradou – Centrom nezávislej kultúry .

Záujemcom o podrobnejšie informácie a aktualizácie by nemala uniknúť oficiálna stránku festivalu, barbakanfest.sk.

PROGRAM HUDOBNÉHO BARBAKANU

3. november 2011 (štvrtok)

Klub 77 – CLARA LUZIA /Rakúsko/ (20.30 h)

4. november 2011 (piatok)

Cult Club – PANDA RULES (19.00 h), ADALBERT (20.45 h)

Záhrada – STO MÚCH (21.00 h)

Klub 77 – TEAPOT (22.00 h), EAR DRUM KRU (23.25 h), VLADIMIRSKA /Poľsko/ (01.00 h), BATTLE DŽÚS (02.30 h)

5. november 2011 (sobota)

Cult Club – LOVEGASM /Česko/ (19.00 h), KORBEN DALLAS (21.00 h)

Záhrada – THIS IS KEVIN (21.00 h)

Klub 77 – PLASTIC SWANS (22.00 h), GOT BLUE BALLS (23.45 h), JANSKI BEEEATS /Francúzsko/ (01.00), PDCH /Česko/, (02.15 h)

PROGRAM FILMOVÉHO BARBAKANU

2. november 2011 (streda)

Múzeum SNP

20.00 h Slávnostné otvorenie festivalu

Tri – Drei – Three

Réžia: Tom Tykwer, Nemecko, 2010, 119 min (OZV)

Klub 77

18.00 h Hľadači – Searchers

Réžia: Marcel Pázman, Slovensko, 2010, 26 min (DOM)

Cigarety a pesničky – Cigarettes and Songs

Réžia: Marek Šulík, Jana Kovalčíková, Slovensko, 2010, 50 min (DOM)

20.00 h To je ono, to je všetko – That’s It, That’s All.

Réžia: Curt Morgan, USA, 2008, 63 min (C9H)

22.00 h Blok krátkych hororov (KRV)

Akadémia umení

16.00 h Blok súťažných filmov 1 (SUT)

18.00 h Blok fínskych animovaných filmov (FIN)

3. november 2011

Múzeum SNP

16.00 h 127 hodín – 127 Hours

Réžia: Danny Boyle, USA/Veľká Británia, 2010, 94 min (C9H)

18.00 h Bratstvo – Bröderskab – Brotherhood

Réžia: Nicolo Donato, Dánsko, 2009, 95 min (OZV)

20.00 Cigán – Gypsy

Réžia: Martin Šulík, Česko/Slovensko, 2011, 107 min (DOM), (uvedie Martin Šulík)

Klub 77

16.00 h Muž z Nuuku – Muž z Nuuku – Nuummioq

Réžia: Otto Rosing, Torben Bech, Dánsko, 2009, 98 min (OZV)

18.00 h Posledný autobus – The Last Bus

Réžia: Martin Snopek, Ivana Laučíková, Slovensko, 2011, 15 min (DOM), (uvedie Ivana Laučíková a František Krähenbiel)

tWINs

Réžia: Peter Budinský, Slovensko, 2010, 5 min (DOM)

Kamene – Stones

Réžia: Katarína Kerekesová, Slovensko, 2010, 26 minút (DOM)

Akadémia umení

13.00 h Blok súťažných filmov 2 (SUT)

15.00 h Blok fínskych dokumentárnych filmov (FIN)

17.00 h Blok súťažných filmov 3 (SUT)

19.00 h Muzikanti – Musicians

Réžia: Erik Praus, Slovensko, 2011, 26 min, (DOM)

Absolventi – Graduates (teaser)

Réžia: Tomáš Krupa, Slovensko, 2009-2011 (prebieha realizácia), 30 min (DOM)

4. november 2011

Múzeum SNP

16.00 h Aranda

Réžia: Anu Kuivalainen, Fínsko, 2011, 59 min (FIN)

18.00 h Marhuľový ostrov – Apricot Island

Réžia: Peter Bebjak, Slovensko, 2011, 102 min (FIN), (uvedie Peter Bebjak)

20.00 h Melancholia

Réžia: Lars von Trier, Dánsko/Švédsko/Francúzsko/Nemecko, 2011, 136 min (OZV)

22.00 h Nič nekrváca večne – Nothing Bleeds Forever

Réžia: Matej Hradský, Slovensko, 2003, 75 minút (KRV)

Klub 77

16.00 h Senna

Réžia: Asif Kaspadia, Veľká Británia, 2010, 104 min (C9H)

18.00 h Kuracia láska – The Great Chicken Wing Hunt

Réžia: Zuzana Piussi, Matt Reynolds, Slovensko/USA, 2011, 45 minút (DOM), (uvedie Zuzana Piussi)

Život je krajší vďaka vám – The life is better because of you

Réžia: Jakub Julény, Slovensko, 2010, 40 min (DOM)

Akadémia umení

13.00 h Blok súťažných filmov 4

15.00 h Darkroom

Réžia: Peter Bebjak, Slovensko, 2007, 27 min (OZV)

voiceS

Réžia: Peter Bebjak, Slovensko, 2010, 19 min (DOM), (uvedie Peter Bebjak)

17.00 h Blok súťažných filmov 5 (SUT)

19.00 h Nemoc tretej moci – Disease of the Third Power

Réžia: Zuzana Piussi, Slovensko, 2011, 52 min (KRV), (uvedie Zuzana Piussi)

Teraz ťa máme radi – Now That We Love You

Réžia: Peter Hodál, Zuzana Líšková, Slovensko, 2010, 50 min (DOM)

5. november

Múzeum SNP

14.00 h Ako chytiť kraba – El vuelco del cangrejo – Crab Trap

Réžia: Oscar Ruiz Navia, Kolumbia/Francúzsko, 2009, 95 min (OZV)

16.00 h Naživo z Peepli – पीपली लाइव – Peepli Live

Réžia: Anusha Rizvi, Mahmood Farooqui, India, 2010, 110 min (OZV)

18.00 h Obývačka národa – Kansakunnan olohuone – The Living room of the Nation

Réžia: Jukka Kärkkäinen, Fínsko, 2009, 79 min (FIN)

20.00 h Drive

Réžia: Nicolas Winding Refn, USA, 2011, 100 min (C9H)

22.00 h Byl jsem mladistvým intelektuálem – I Was a Teenage Intellectual

Réžia: Marek Dobeš, Česko, 1998, 17 min (KRV)

Choking Hazard

Réžia: Marek Dobeš, Česko, 2004, 84 min (KRV), (uvedie Marek Dobeš)

Klub 77

16.00 h Repríza: Kuracia láska – The Great Chicken Wing Hunt

Réžia: Zuzana Piussi, Matt Reynolds, Slovensko/USA, 2011, 45 minút (DOM)

Život je krajší vďaka vám

Réžia: Jakub Julény, Slovensko, 2010, 40 min (DOM)

18.00 h Tirza

Réžia: Rudolf van den Berg, Holandsko, 2010, 100 min (OZV)

Akadémia umení

13.00 h Blok súťažných filmov 6 (SUT)

15.00 h Nikto neobstojí bez chyby – Nobody passes perfectly

Réžia: Saskia Bisp, Dánsko, 2009, 43 min (OZV)

17.00 h Filmy Veery a Joonasa (FIN), (uvedú Veera Lehtola a Joonas Rutanen)

19.00 h Okrsok – Sahe – The Precinct

Réžia: Illgar Safat, Azerbajdžán/Gruzínsko, 2010, 116 min (OZV)

6. november 2011

Múzeum SNP

14.00 h Zbohom, Bagdád – – بدرود بغداد – Farewell Bagdad

Réžia: Mehdi naderi, Irán, 2010, 97 min (OZV)

16.00 h Predavači obrazov – Taulukauppiaat – Painting Sellers

Réžia: Juho Kuosmanen, Fínsko, 2010, 59 min (FIN)

19.00 h Viditeľný svet

Réžia: Peter Krištúfek, Slovensko, 2011, 104 min (DOM), (uvedie Peter Krištúfek)

Klub 77

16.00 h Repríza – Byl jsem mladistvým intelektuálem

Réžia: Marek Dobeš, Česko, 1998, 17 min (KRV)

Choking Hazard

Réžia: Marek Dobeš, Česko, 2004, 84 min (KRV)

18.00 h Repríza: Naživo z Peepli – पीपली लाइव – Peepli Live

Réžia: Anusha Rizvi, Mahmood Farooqui, India, 2010, 110 min (OZV)

20.00 h Repríza: Senna

Réžia: Asif Kaspadia, Veľká Británia, 2010, 104 min (C9H)

Akadémia umení

14.00 h Slávnostné vyhlásenie výsledkov Súťaže krátkych filmov (SUT)

17.00 h Masterclass Veery a Joonasa – Súčasné trendy vo fínskej dokumentaristike (FIN)

—–

Sekcie:

OZV – Ozveny filmových festivalov

FIN – Fresh Finn

DOM – Domáca úroda

C9H – C9H13NO3

PROGRAM VÝTVARNÉHO BARBAKANU

Výstavy:

Marko Blažo “Vyskytuje sa” vernisáž 6.10.2011

Katarina Kozaček “Vintage” vernisáž 3.11.2011

PROGRAM BARBAKANU V BANSKEJ ŠTIAVNICI

Súčasne s banskobystrickým programom prebieha Barbakan aj v susednom baníckom meste – Banskej Štiavnici. V dňoch 2.-6. 11. návštevníkov čaká výber zaujímavých filmov a interprétov festivalového programu, ktorého kompletnú verziu možete najsť na webovej stranke festivalu už dnes.