Po minuloročnej premiére v organizovaní medzinárodných turnajov na okruhu TEJT a ITF pozýva Tenisové centrum v Slovenskej Ľupči aj tento rok na v našich končinách ojedinelý medzinárodný tenisový turnaj.

slovenska lupca kurtyMužská časť začne kvalifikačnými zápasmi už v nedeľu 7. augusta a finále je na programe v sobotu 13. v prípade štvorhier, respektíve dvojhier v nedeľu 14. augusta. Ženská časť turnaja začne 14. augusta a potrvá rovnako týždeň, kedy sú v sobotu 20., respektíve v nedeľu 21. augusta naplánované finálové stretnutia. Po úvodných kvalifikačných zápasoch začne vždy v utorok hlavná časť.

„Celkovo sa môžu diváci tešiť na zastúpenie až 23 krajín sveta, z ktorých spomenieme Indiu, Mexiko, Austráliu alebo Turkmenistan. Z rankingu mužov sa u nás predstaví 294. hráč – Bielorus Uladzimir Ignatik a spomedzi žien to bude hráčka s aktuálnym 302. poradím – Češka Gabriela Pantůčková,“ informovali organizátori s tým, že víťazi si okrem výhry odnesú aj 18 bodov do svetového rebríčka ATP respektíve WTA. Celková dotácia turnaja je 10-tisíc amerických  dolárov.

Zápasy budú prebiehať denne od 9.00 do 17.00 h. Pre aktuálne informácie sledujte facebook Tenisového centra v Slovenskej Ľupči, ktoré nájdete na tamojšej Športovej ulici. Vstup pre verejnosť je na celé podujatie voľný.