Podľa prvých hlásení z okrskových komisií vyhral voľby v Banskej Bystrici súčasný premiér. Nasledoval ho nezávislý kandidát Radoslav Procházka. 

ProcházkaBanská Bystrica sa počas prezidentských volieb ocitla v záujme viacerých kandidátov. Radoslav Procházka tu v budove Základnej školy Slovenského slobodného vysielača odvolil, Helena Mezenská mala v jednom z banskobystrických podnikov svoj štáb a čakala tu na výsledky.

Priebeh volieb na strednom Slovensku nenarušila ani náhla zmena počasia, ktorá v ostatných častiach republiky spôsobila problémy a výpadky elektriny. Volebná účasť sa podľa oslovených členov volebných komisií pohybovala okolo päťdesiat percent. Prvé sčítania hlasov hovoria o víťazstve Roberta Fica, ktorého by mal do druhého kola nasledovať Radoslav Procházka. V jednom z okrskov na Fončorde získal Robert Fico 104 hlasov, Radoslav Procházka 98, Andrej Kiska 94 a Milan Kňažko 74 hlasov. Aj ďalšie okrsky zo Sásovej hlásia rovnaké poradie kandidátov.

Celoslovenské výsledky sa ale od tých banskobystrických líšia, a to aj v mene druhého postupujúceho. Aktuálny vývoj za celú Slovenskú republiku nájdete v grafe nižšie.

Čítajte aj: Výsledky volieb v Bystrici: Prekvapením Procházka, v druhom kole nebude

Konečné výsledky volieb za Slovenskú republiku (zdroj: ŠÚ SR)