Zápas 47. kola Slovnaft extraligy medzi Banskou Bystricou a Nitrou mal dohru. Športová rada Pro-Hokej, ktorá riadi najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž, na svojom poslednom zasadnutí tento zápas kontumovala výsledkom 5:0.

ilustr. foto: Branislav Račko (BBonline.sk)

Na štvrtkovom zasadnutí športovej rady Pro-Hokej bol kontumovaný nedeľňajší zápas, v ktorom si zmerali sily domáci Banskobystričania s Nitranmi. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil v pomere 2:0. Po kontumácií má však finálne skóre podobu 5:0.

Dôvodom kontumácie bolo zaradenie Martina Hlavačku do zápasu. Ten v tejto sezóne nazbieral päť vyšších trestov, a preto mal podľa pravidiel extraligy automaticky jedno stretnutie vynechať a na spomínaný zápas nesmel nastúpiť. Ako včera pre tlačovú agentúru SITA povedal riaditeľ Pro-Hokeja Vladimír Paštinský ,,v tomto prípade prišlo k hrubému porušeniu súťažného poriadku a smerníc Slovenského zväzu ľadového hokeja, ktoré u nás nemá obdobu,“ a následne dodal: ,,v tabuľke príde len ku kozmetickým úpravám. Banská Bystrica si pripíše na svoje konto ďalšie tri strelené góly a Nitra tri inkasované góly. Kontumáciou sa celý prípad nekončí a Nitrania budú čeliť konaniu zo strany disciplinárnej komisie Pro-Hokeja. Hlavačka môže od disciplinárky dostať ďalší nepodmienečný trest.“ Okrem toho potrestaný hráč nemôže nastúpiť v najbližšom zápase, ktorý odohrá Nitra proti Slovanu.

Pro-Hokej sa v súčastnosti zaoberá aj druhým podnetom z tohto zápasu. Barani totiž prišli o svojho najlepšieho strelca Romana Tománka, ktorého v samom závere fauloval nešetrným zákrokom Miroslav Ďurák. Ten má až do vyriešenia prípadu zastavenú činnosť, verdikt vynesie riaditeľstvo na svojom dnešnom mimoriadnom rokovaní.