Banská Bystrica vstúpi do nového pracovného týždňa pokračujúcim slnečným počasím z nedele, keď až popoludní začne pribúdať oblačnosti. Z tej by už večerom mohlo aj spŕchnuť a zrážky potom možno očakávať najmä v utorok a stredu. Zatiaľ, čo pondelok bude oproti nedeli chladnejší, priemerná denná teplota vystúpi na 13 stupňov Celzia, zamračený a upršaný utorok by mal byť najteplejším dňom týždňa. Teplota by sa mohla v meste pod Urpínom vyšplhať až na 17 stupňov.

K ráznej zmene teploty dôjde v stredu, kedy bude naďalej nad našim územím k večeru ustupujúca upršaná oblačnosť, ale teplomer sa vyšplhá na maximálne 12 stupňov Celzia. Vo štvrtok by malo byť prevažne jasno, pokropiť by nás mohla maximálne ojedinelá prehánka, stále však bude chladno. Maximum okolo jedenástich stupňov možno očakávať len okolo obeda, po väčšinu dňa ale na teplomere uvidíme len teplotu okolo siedmich až ôsmich stupňov. Už úplne jasný, ale stále chladný bude piatok, ktorý nás privedie do víkendu, v ktorom po dlhom čase zamrzne nielen úsmev ľuďom ťažko lúčiacim sa s letom, ale aj okolitá príroda.

Do soboty vstúpime so zväčšenou oblačnosťou, z ktorej predbežne počítačové predpovedné moduly zrážky nepredpovedajú. Rýchlo sa vyčasí a víkend by mal byť polooblačný až jasný pri maximálnych teplotách do desať stupňov Celzia. Opäť však platí, že po väčšinu dňa bude teplota len okolo šiestich stupňov a práve v noci zo soboty na nedeľu by mala klesnúť pod bod mrazu. Prispôsobte tomu preto nielen svoj nočný život, ale aj umiestnenie vašich vonkajších rastlín a myslite aj na svojich domácich miláčikov.