Prezentáciou prvej slovenskej publikácie o slávnom architektovi Ladislavovi Eduardovi Hudecovi si v piatok 25. októbra pripomenuli zástupcovia mesta Banská Bystrica, autori publikácie ako aj hostia 55. výročie úmrtia významného banskobystrického rodáka.

_MG_0248Publikáciu Po stopách architekta L. E. Hudeca za autorský kolektív predstavili Klára Kubičková a Eva Furdíková. Trojjazyčná publikácia zachytáva korene, detstvo, život a najmä dielo architekta, ktorý sa preslávil v Šanghaji, dnes vyše 23 miliónovej metropole v Číne. K jeho najvýznamnejším stavbám patrí budova Park Hotela, prvého mrakodrapu Ázie alebo budova Grand Theater.

Knihu o tomto svetoznámom architektovi vydala nezisková organizácia C.A.L.E.H. n.o. (Centrum architekta L. E. Hudeca) pri príležitosti 120. výročia jeho narodenia s finančnou podporou mesta Banská Bystrica.

Pozvanie na toto podujatie prijala aj neter Ladislava Hudeca Eszter Jánossy a jej netere Júlia Csejdy a Virág Csejdy. Obe pôsobia ako kurátorky Hudecovej kultúrnej nadácie a organizátorky výstav. Čínsku metropolu, ktorá je vďaka pôsobeniu Ladislava Hudeca Banskej Bystrici bližšie, ako sa na prvý pohľad môže zdať, prítomným farbisto opísal bývalý generálny konzul v Šanghaji Pavol Sýkorčin.