Quantcast

V skorých ranných hodinách k nám do redakcie dorazila šokujúca správa o tom, že Doky, virtuálny pes nášho primátora Petra Gogolu, sa stratil.

Z policajných záznamov sme sa dozvedeli, že toto zmiznutie dnes nahlásil zúfalý Peter G., ktorý si pri rannej prechádzke zrazu všimol, že svojho imaginárneho kamaráta nevidí. Primátor okamžite nariadil mestskej polícii, aby na tento závažný prípad nasadila jednotky, špeciálne vycvičené na hľadanie zmiznutých osôb, ktoré však ešte nikdy nemuseli zasahovať pri stratených virtuálnych zvieratách. Vedúci zásahu uviedol, že napriek tomu sa všetci policajti budú snažiť vcítiť do myslenia tohto fiktívneho živočícha, aby ľahšie pochopili príčinu jeho náhleho zmiznutia. „Viacerí z našich chlapcov síce občas ťažšie hľadajú slová, no majú už bohaté skúsenosti s hľadaním lásky, a preto verím, že tohto imaginárneho kamaráta nášho primátora dokážu nájsť tiež,“ dodal.

Blízky zdroj z primátorovho okolia, ktorý si neželal byť menovaný, nám ponúkol exkluzívne informácie o prípade: „Polícia zatiaľ celú záležitosť prešetruje iba ako zmiznutie, ale mám podozrenie, že to čo sa dnes udialo, bola krádež, zosnovaná za účelom zbaviť primátora schopnosti zastupovať mesto. Som si istý, že táto situácia, ktorej dopad na chod mesta môže byť “vážny“, v istom “smere“ vyhovuje viacerým ľuďom. Ozývajú sa dokonca hlasy neprajníkov, ktoré hovoria o tom, že primátor sa pomiatol alebo celý prípad iba nafingoval, pretože sa údajne pár osôb, len niekoľko minút po nahlásení zmiznutia, stretlo s primátorom a rozprávalo sa dokonca s Dokym osobne.“

Celý problém sa však vyhrotil ešte viac po zistení, že postupne začali miznúť aj ostatní imaginárni miláčikovi poslancov Mestského zastupiteľstva. Zúfalí komunálni politici vraj v týchto chvíľach húfne upadajú do hlbokých depresií a tým vážne ohrozujú fungovanie nášho mesta. Pred niekoľkými desiatkami minút zasadol krízový štáb Banskej Bystrice, ktorý sa túto nepríjemnú záležitosť snaží čo najskôr vyriešiť. Zasadnutie bolo otvorené súbežne so škatuľou plnou známych elektronických hračiek tamagoči, ktoré mali poslancov aspoň trochu rozptýliť. Všetci prítomní si však boli vedomí, že tieto virtuálne zvieratká nikdy nemôžu nahradiť skutočných imaginárnych priateľov, a tak ponúkajú len krátkodobé riešenie tohto problému, ktorého dôsledky sa zatiaľ nedajú presne predpovedať.

Informáciu o zmiznutí virtuálnych miláčikov našich poslancov “našťastie“ zachytila aj skupina “odborníkov“ z komunity akýchsi vesmírnych lídí, ktorí na svojich stránkach okamžite zverejnili vysvetlenie tejto udalosti: „Je očividné, že úbohé zvieratká jednoducho vycítili chybu v Matrixe, blížiacu sa apokalypsu, na základe informácií získaných zo zdrojového kódu aplikácie FarmVille na Facebooku. Ich hľadanie je zbytočné, pretože už s najväčšou pravdepodobnosťou odleteli s vesmírnou flotilou Aštara Šerana na planétu, kde ich srdcia neočipujú jaštery z pekiel. O tejto ceste by sme preto mali porozmýšľať aj my.“

Konšpiračných teórií je teda viacero a imaginárnych priateľov nikde. Ako sa skončí táto dráma, ktorá môže spôsobiť kolaps nášho mesta? Predpovedal ju primátor už vo svojej predvolebnej kampani? Chcel nám heslom na billboardoch: “Skapal tu pes. Ožije!”, niečo naznačiť? Čakal, že o Dokyho príde? Bude vôbec ešte, po strate svojho fiktívneho miláčika, schopný naďalej plnohodnotne pracovať?

Táto správa je vraj reálna. Iba, že by nebola. Veď viete, keď pozriete do kalendára…