Po odchode hovorcu Filipa Roháčeka, chce primátor obsadiť túto pozíciu pomocou výberového konania.

mestský-úrad1K 31. marcu skončil vo funkcii primátorovho hovorcu Filip Roháček. Ten nahradil 1. januára dlhoročnú hovorkyňu Moniku Pastuchovú, ktorá odišla na rovnaký post v Banskobystrickom samosprávnom kraji. Po troch mesiacoch je primátor Peter Gogola a mestský úrad opäť bez hovorcu. „Už ako novinár pokrývajúci tému lokálnej politiky som videl určité nedostatky vo vedení mesta. Do funkcie som vstupoval s cieľom pokúsiť sa prispieť k zlepšeniu situácie. Tri mesiace v úrade a pri primátorovi mi dali jasný signál, že priestor na takúto prácu tu nie je. Som principiálny a zásadový človek a preto sa nemôžem postaviť za Petra Gogolu, ako primátora tohto mesta,“ vysvetľuje dôvody odchodu Filip Roháček.

Ex-hovorca sa chce vrátiť k riadiacej a žurnalistickej praxi v spoločnosti REGIONAL MEDIA, kde má majetkový podiel. Vzhľadom k svojmu bývalému pôsobisku však témy banskobystrickej komunálnej politiky v rámci BBonline.sk nebude riešiť a chce sa v úvodných mesiacoch novinársky zamerať na samosprávu vo Zvolene, kde prevádzkuje REGIONAL MEDIA portál ZVonline.sk.

Čo sa týka nového hovorcu, jeho meno zatiaľ nie je známe. Mesto vypísalo výberové konanie, záujemcovia majú možnosť prihlásiť sa do 12. apríla. Od uchádzačov sa požaduje minimálne I. stupeň vysokoškolského štúdia a prax v médiách.

Styk s médiami má dočasne na starosti Barbora Winterová z kancelárie primátora, ktorá okrem toho zodpovedá za prípravu Radničných novín.