Aktualizácia: Pátranie bolo ukončené. Hľadaný bol 17. 11. 2015 v popoludňajších hodinách vypátraný.

Banskobystrická polícia sa obracia na občanov so žiadosťou o pomoc a spoluprácu pri pátraní po nezvestnom 33-ročnom Jaroslavovi Forgáczovi z Priechodu.

Forgácz Jaroslav,BBJaroslav Forgácz je nezvestný od 26. októbra 2015 kedy o 8.15 hh ráno odišiel z rodinného domu v Priechode na neznáme miesto, pravdepodobne do lesa bez toho, aby niečo povedal. V minulosti sa už stalo niekoľko krát, že sám odišiel do lesa, ale vždy do dvoch dní sa vrátil domov. Nemá pri sebe žiadne doklady, finančnú hotovosť, ani mobilný telefón.

Hľadaný je vysoký približne 170 centimetrov, plnoštíhlej postavy, má tmavo hnedé dlhé vlasy po plecia (neudržiavané, neučesané), šedo zelené oči. Na sebe mal naposledy dlhé tenké šedé tepláky, bielo – modré pruhované tričko s bledomodrým golierom, bledo – šedý pulóver, kaki mikinu s kapucňou, šedú čiapku značky Nike a šedé botasky s modrými pruhmi. Trpí poruchou osobnosti – schizofréniou, pričom dlhé roky neužíva žiadne lieky. Polícia preto varuje, že pri kontakte s cudzími osobami môže reagovať aj agresívne.

Polícia preto žiada občanov, aby akékoľvek informácie o nezvestnom mužovi oznámili na najbližšom útvare Policajného zboru, alebo na linku tiesňového volania č. 158.