V stredu v predpoludňajších hodinách došlo na ceste 1/59 v smere z Donovál do Banskej Bystrice k zrážke troch áut. Polícia už pozná jej dôvod. Polícia zároveň upozornila aj na ďalšiu nehodu na zjazde z R1.
Vodička osobného auta odbočovala vľavo a dávala prednosť autu oproti. Vodič dodávky, ktorý jazdil v tom istom jazdnom pruhu, si nevšimol, že auto pred ním stojí a zachytil ho prednou ľavou časťou aj napriek tomu, že strhol riadenie doprava.  Týmto manévrom vošiel do jazdnej dráhy nákladnému autu a tiež došlo k zrážke.

„Príčinou celej kolízie bola nepozorná jazda vodiča dodávky, ktorý počas jazdy pil vodu a dostatočne sa nevenoval vedeniu auta a nesledoval situáciu na ceste.,” informovalo KR PZ V Banskej Bystrici. Pri nehode sa nikto nezranil, pričom vodička mala v aute malé dieťa. Škody polícia odhadla takmer na 8-tisíc eur.

Nepozornosť aj na zjazde z R1

Polícia vo štvrtok popoludní dokumentovala ďalšiu zrážku dvoch áut, ktorá sa stala v neprehľadnej zákrute na zjazde z R1 na Zvolenskú cestu.V tejto súvislosti polícia opäť vyzvala vodičov, aby prispôsobili rýchlosť na miestach, kde nemajú dostatočný rozhľad, aby stihli včas a bezpečne reagovať na situáciu pred sebou.