Jedna z ulíc sa bude volať podľa tohto drahokamu. Zdroj foto: flickr.com/theonlinejeweller

Mestská rada schválila materiál o pomenovaní dosiaľ neoznačených ulíc. Týka sa to najmä oblastí Pršianskej terasy a Rakytoviec.

Kým na Pršianskej terase sa vyberajú názvy súvisiace s drahokamami a vzácnymi rudami (Medená, Železná, Zlatá), v Rakytovciach sa pomenováva podľa lesných rastlín a stromov (Smreková, Borovicová, Šípková).

Podľa poslanca mestského zastupiteľstva Milana Smäda by mohli byť niektoré názvy jednoduchšie. „Chlapsky priznám, že neviem čo je taký akvamarín. Však niektoré staré tetky alebo zahraniční návštevníci, ktorí sem prídu, nevedia tie názvy ani vysloviť,“ povedal poslanec zvolený za obvod č.4 (Kremnička, Iliaš, Rakytovce, Kráľová, Podháj) na margo niektorých zložitejších pomenovaní. Už teraz existuje Ametystová ulica, po novom bude aj Akvamarínová či Klenová.

Jedna z prítomných pracovníčok mestského úradu, ktorá materiál na Mestskej rade predstavila, upozornila, že názvy schvaľuje Kultúrna komisia a taktiež sú k dispozícii pripomienkovaniu občanov. Od nich k názvom neprišli žiadne návrhy alebo pripomienky. Nevidí problém, aby v budúcnosti boli k výberu názvosloviu ulíc prizvaní aj poslanci z dotknutých volebných obvodov.