Vyvrcholenie ságy jednej generácie sa blíži. Už budúcu stredu 13. júla, deň pred slovenskou premiérou,  banskobystrické multikino Europa Cinemas prinesie aj pre vás možnosť vidieť finále príbehu Harryho Pottera medzi prvými na Slovensku a zároveň, ako to už býva zvykom, zabaviť sa a občerstviť na následnej afterpárty. Tá sa bude niesť v magickej atmosfére vďaka kúzelníkovi Maersovi. Lístky sú už dnes v predaji na pokladniach multikina, ale ak sa spoliehate na svoje šťastie, môžete súťažiť aj v našej súťaži nižšie…

“Si čarodejník, Harry,” – pred desiatimi rokmi tieto tri slová znamenali začiatok pozoruhodnej filmovej cesty chlapca, ktorého meno – Harry Potter sa stalo synonymom mágie. Počas uplynulej dekády zmenila filmová značka nesúca jeho meno nielen históriu filmu, ale aj životy mnohogeneračného hereckého zboru a tvorcov, ktorí sa odhodlali preniesť literárne veľdielo J.K. Rowling na filmové plátno. Začínajúc v roku 2001 s filmom “Harry Potter a Kameň mudrcov” a končiac dvojdielnou adaptáciou poslednej knihy “Harry Potter a Dary smrti,” sa filmy stali najlepšie zarábajúcou filmovou značkou všetkých čias, pričom sa im podarilo upútať fantáziu divákov na celom svete. Okrem toho sa knihám aj filmom podarilo preniknúť do našich kultúr. Slová ako Mukel, Metlobal, Rokford či dokonca Expelliarmus! sa dostali do celosvetovej slovnej zásoby.

Rozhodujúci súboj pre Rokfort, pre celý čarodejnícky svet a zároveň niečo, na čo sme sa pripravovali počas celej série – posledný boj medzi Harrym a Voldemortom. To prinesie najočakávanejší film roka 2011. Harry Potter a Dary Smrti 2, začína tam, kde sa končí „Časť 1“: krádežou s trvalými následkami. Kamenná krypta Albusa Dumbledora je znesvätená a typicky tvarovaný prútik v rukách riaditeľa chýba. Zlodej – Lord Voldemort osobne pozdvihne Bazový prútik vysoko do vzduchu, a do zvírených oblakov na oblohe vysiela oslepujúce blesky. Harry so svojimi priateľmi hľadajú Horcruxy, ktorých zničenie oslabuje temného pána, o čom sa ten postupne dozvedá a skutočný boj sa tým len začína. Aj keď skalní priaznivci Harryho Pottera, ktorí majú román J.K. Rowling dokonale prečítaný vedia, že všetko nakoniec dobre skončí, dobrodružný zážitok v 3D vás zatlačí do kresla.

Na špeciálnej predpremiére filmu Harry Potter a Dary smrti II 3D spojenej s afterpárty sa môžete zúčastniť aj vďaka špeciálnej súťaži portálu BBonline.sk a multikina Europa Cinemas. Stačí do utorka 12. júla 16.00 h odpovedať na našu súťažnú otázku a dva lístky môžu byť vaše. Pýtame sa vás na mená troch hercov, ktorí stvárňujú hlavné postavy vo všetkých filmoch o mladom čarodejníkovi, a teda predstaviteľov Harryho, Rona a Hermiony.

Súťaž je ukončená.