Banskobystrických hokejistov po piatkovej prehre nad Slovanom v tabuľke extraligy predstihla už aj Žilina, a práve na jej ľad putovali „barani“ v rámci 14. kola. V priamom súboji o siedmu priečku to bol hokej adekvátny jeho významu, nudný hokej priniesol rozuzlenie až v samostatných nájazdoch, ktoré priniesli dva body .

MšHK Žilina – HC ’05 Banská Bystrica 2:1 sn (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 15. Hreus (Drábek, Sýkora), rozhod. nájazd: Nemec – 55. Heizer (Marcinek)

Zostavy:

MšHK Žilina: M. Laco – Devečka, Kudělka – Staňo, Dlouhý – Bokroš, Houdek – Niník, Linet – Sivák, Ró. Huna, Ri. Huna – Drábek, Hreus, Sýkora – Nemec, Troliga, Smotrila – Kubiš, Mikhailov, Stupka.

HC ‘05 Banská Bystrica: Chorošun – Haverinen, Kolba – Cuník, Huba – Brňák, Cebák – Bambúch, Kubka – Tománek, Jokila, Ján Sýkora – Kútny,Paľov, Kritoffersonkk – Kokavec, Kapuš, Češík – Hričina, Heizer, Marcinek.

foto il: BBonline.sk

Banskobystričania v úvode svojou aktivitou prinútili domácich urobiť niekoľko chýb. Tie však priniesli len dve presilové hry, čo pri aktuálnej forme hostí pre „vlkov“ veľké nebezpečenstvo neznamenalo. Otvoriť skóre pritom mohol vo vlastnom oslabení Sivák, no spomedzi kruhov tesne minul bránu. Bola to však polovica Žiliny, na ktorej sa hralo dlhší čas, ale vyložené príležitosti chýbali. Skóre nakoniec otvorili domáci, obranou neuprataný puk poslal do brány Hreus. Vyrovnanie mal na hokejke Kútny, ktorý bol na konci prečíslenia 3 na 1, obrovskú príležitosť však zlikvidoval Laco. Keď na druhej strane nepriniesol druhý gól v Chorošunovej sieti ani žilinský presilovkový závar, bol čas na prestávku.

Druhá dvadsaťminútovka priniesla priemerný hokej, v ktorom mohol padnúť gól po zaváhaní brankára Laca, jeho chybu pri rozohrávke však Banskobystričania nevyužili. Viac striel na bránu priniesla až druhá domáca presilová hra. Najväčšia príležitosť „baranov“ na vyrovnanie prišlo v polovici stretnutia, kedy sa po krásnej prihrávke dostal do brejku Češík, na konci však bol opäť Laco. Optická prevaha stretnutia pritom bola na strane domácich, chudobne zaplnený štadión však gól v druhom dejstve nevidel.

Záverečná časť hry oko náročného fanúšika určite nepotešila. Hral sa pomalý hokej s množstvom nepresností, strely na bránu prichádzali len ojedinele. O to viac mrzela premrhaná šanca z 51. minúty, kedy sa pred Lacom objavili traja osamotení Banskobystričania, žilinský brankár však na svojej ceste za shotoutom robil isté kroky. Nohy mu „podrazil“ až päť minút pred koncom Heizer, ktorý zužitkoval Marcinkovu nahrávku spoza brány. Obrat mohol dokonať aktívny Jokila, mieril však len do žrde. Na druhej strane podržal „baranov“ Chorošun, a zápas tak prešiel do predĺženia.

V ňom sa veľa vzrušenia neudialo, na ďalšie góly si museli diváci počkať až do samostatných nájazdov. Počas nich sa presadil len Vladimír Nemec, Žilina tak zdolala Banskú Bystricu aj po druhýkrát v sezóne, opäť dvojbodovým zápisom.