Ešte vo štvrtok predpoludním sme na portáli BBonline.sk informovali o vážnej dopravnej nehode, ktorá na niekoľko desiatok minút skomplikovala dopravu v centre mesta a ochromila časť mestskej hromadnej dopravy.

Podľa krajskej polície, ktorá v piatok priniesla ďalšie podrobnosti, sa pod nehodu na Štefánikovom nábreží podpísala pravdepodobne nedostatočná pozornosť vodiča osobného auta. Ten chcel krátko po pol jedenástej popoludní odbočiť z hlavnej cesty I/66 do Kapitulskej ulice.

„Údajne neskoro si všimol oproti prichádzajúci trolejbus, začal odbočovať a došlo k zrážke,“ informuje krajská polícia na svojom Facebooku. Na miesto nehody prakticky okamžite vyrazili tak banskobystrickí hasičskí, ako aj zdravotní záchranári a polícia.

V dôsledku nehody a náhleho zabrzdenia sa zranilo viacero cestujúcich v trolejbuse linky číslo 1. V trolejbuse sa zranili štyri osoby, medzi nimi bolo aj malé, len ročné dieťa. „Našťastie išlo o ľahké zranenia. Nehoda je v štádiu objasňovania,“ doplnila polícia vo vyhlásení k prípadu.