Vo štvrtok druhého apríla zasahovali v objekte bývalej vojenskej ubytovne v Rohoznej neďaleko Brezna „kukláči“. O spoluprácu ich požiadali breznianski kriminalisti, ktorí mali podozrenie, že tam dochádza k páchaniu trestnej činnosti.

brznackarohoznaNa základe príkazu sudcu bola zo strany polície vykonaná v priestoroch budovy prehliadka, počas ktorej sa podozrenie polície potvrdilo. V prehľadaných priestoroch bolo nájdené množstvo podozrivých látok, ktoré polícia za účelom skúmania zaistila. V prípade zaistených vecí ide o zatiaľ neznámu sušenú rastlinu, množstvo živého rastlinného materiálu, ako aj rôzne komponenty využívajúce sa na pestovanie drog. Všetok zaistený materiál, ako aj zaistené veci budú zaslané na expertízne skúmanie.

Počas prehliadky bolo v objekte nájdené kompletne vybavené laboratórium, slúžiace pravdepodobne na pestovanie drog. V súvislosti s prípadom už bolo začaté trestné stíhanie pre zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V tomto prípade polícia má podozrivú osobu, ktorej bola vo štvrtok obmedzená osobná sloboda. V súčasnosti budú pre potreby ďalšieho vyšetrovania dôležité výsledky expertízneho skúmania, nakoľko až po ich doručení bude polcíia môcť rozhodnúť o ďalšom postupe.