Quantcast

Európsky šampionát psích záprahov organizácie FISTC na stredných a dlhých tratiach sa mal na Králikoch a kopcoch v okolí Banskej Bystrice začať už v druhej polovici aktuálneho týždňa. Organizátori ich pre nedostatok snehu presúvajú až na koniec mesiaca.

Psie_zaprahy_Kraliky_18.2.2012_190“Z dôvodu nedostatku snehu sa Majstrovstvá Európy FISTC Banská Bystrica – Králiky 2014 v pretekoch psích záprahov na dlhé a stredné trate, ktoré sa mali pôvodne uskutočniť v termíne 13.-16. februára 2014, presúvajú na termín 27. februára – 2. marca 2014,” informovala dnes médiá hovorkyňa Mesta Banská Bystrica Martina Kanisová, ktoré je jedným z organizátorov podujatia.

Trate majú viesť po východných svahoch Kremnických vrchov medzi mestom Banská Bystrica a obcami Králiky a Kordíky. Centrum pretekov bude na lyžiarskom štadióne na Králikoch. Už vo štvrtok sa malo na Námestí SNP v Banskej Bystrici konať slávnostné otvorenie šampionátu. Celý program sa ale teraz presúva až na záver februára, respektíve začiatok marca.