Už tradičné aprílové podujatie, ktoré na Námestie SNP a do podnikov na ňom situovaných prináša stánky množstva popredných vinárov, organizátori kvôli epidémii presunuli na úvod septembra. S ohľadom na nové vládne opatrenia sa však ani v sobotu, 5. septembra vôňa vína Námestím SNP rozliehať nebude.

„Veľmi sme chceli a veľmi sme sa tešili. No z dôvodu prijatia nových opatrení súvisiacich s koronavírusom, podľa ktorých je nosenie rúšok povinné už aj počas exteriérových verejných podujatí, a po odporúčaní mesta Banská Bystrica, sme sa rozhodli, že tento rok Vínšpacírku nezrealizujeme. Každému, kto sa na Vínšpacírku 2020 tešil tak ako my, a svoj lístok si už kúpil, peniaze zašleme späť na účet, z ktorého zaslal platbu,“ informujú aktuálne organizátori.

Ako organizátori uviedli, podujatie by sa mohlo vrátiť po ročnej prestávke vo svojom pôvodnom termíne na jar 2021. Všetko však bude závisieť od aktuálnych vládnych opatrení.

S otáznikom je zatiaľ i organizácia Radvanského jarmoku, ktorý mesto s mimoriadnymi opatreniami a bez občerstvovacích či zábavných zón naplánovalo od piatka 11. do nedele 13. septembra. Okrem stánkov remeselníkov sú naplánované aj kultúrne vystúpenia, avšak s obmedzením počtu divákov. O prípadných zmenách v organizácii podujatia po prijatí nových protiepidemiologických opatrení mal rozhodovať mestský krízový štáb, avšak zatiaľ ku zmene v organizácii podujatia nepristúpil.