V utorok sa síce banskobystrická Dukla dokázala presadiť proti poslednej Dubnici, ale Dunajská Streda je predsa len súper z iného poschodia. Dukla však pokračovala v rozbehnutom výkone z utorka a aj napriek množstvu vyložených šancí, ktoré gólom neskončili, dokázala svojho súpera presvedčivo zdolať.

FK Dukla Banská Bystrica – FK DAC 1904 Dunajská Streda 2:0 (1:0)

Góly: 14. Jakubko, 46. Hesek. Hralo sa bez žltých kariet. Zápas na Štiavničkách sledovalo 1590 divákov.

FK Dukla Banská Bystrica: Boroš – Pleva, Kupčík, Poljovka, Brašeň (80. Johancsik) – M. Pančík (75. Považanec), Pečovský, Prekop, Hučko – Hesek (64. Uškovič), Jakubko.
Dunajská Streda: Novota – I. Obert, Hrabáč (34. Lénárth), R. Konečný, Boya – Hílek – Helísek (81. Hassan), Čorič, Matůš – Tomčák, Filo (62. Nkendo).

Zápas v ktorom za hostí iba raz postrašil kmeňový hráč Dukly hosťujúci na Žitnom ostrove – Michal Filo, bol prehliadkou akcií a útočnej sily Dukly. Červeno-bieli sa v útoku stále spoznávajú a zohrávajú, ale napriek tomu prišla v 14. minúte nádherná akcia, v ktorej domáci zvládli zhustenú hru v šestnástke. Pančík pekne nahodil na Jakubka pri žrdi Novotovej brány a ten len nastavil svoju nohu a doslova pätou vyšvihol loptu do brány – 1:0. Nasledoval náznak oživenia hostí, kedy pod Urpínom neobľúbený Filo na Boroša vyslal len propagačnú, už spomenutú strelu. Prítomných 1590 divákov sa potom už len chytalo za hlavy pri zahodených šanciach Dukly. Treba však povedať, že stabilne kvalitný Novota bol na konci väčšiny výraznejších, či menej výrazných šancí Dukly. Aj keď dnes Pečovský či Pleva nepodali výkony roka, kompenzovali to ostatní aktívni hráči, ktorých snaženie mali zväčša na kopačkách záložník Brašeň, ktorý sa sám púšťal do množstva zakončení a samozrejme aj útočník Andrej Hesek, ktorý v sobotu vyrábal Novotovi najviac vrások na čele. Mužstvo sa navyše začína zohrávať s Martinom Jakubkom, ktorý bol opäť mužom zápasu a nielen pre strelecké príležitosti, ale aj vďaka práci pre svojich spoluhráčov. A práve Jakubko mohol byť v 40. minúte hráčom, ktorý zaslúžene zvýši skóre duelu. Lenže po svojom nábehu do šestnástky pekne, lenže slabšie preloboval Novotu, za ktorého s mimoriadnym šťastím na bránkovej čiare vykopával Hílek.

Veľké ukľudnenie a zároveň aj prekvapenie priniesol v prvej minúte druhého polčasu Hesek.Ten hneď nabehol do šestnástky, kde si takticky počkal na reakcie hosťujúcich obrancov, a potom si na istotu poradil s Novotom – 2:0. O desať minút na to Jakubko pekne pripravil loptu pre nabiehajúceho Pečovského, ktorého strelu gólman DAC vytlačil. Po vystriedaní Heseka za Uškoviča pokračoval tento v aktivite svojho predchodcu na útočnej pozícii. Na začiatku poslednej dvadsať minútovky mohol práve on sám pred Novotom definitívne pochovať hostí, ale to by nesmel navrátilec do žlto-modrého dresu stáť presne v trase lopty. O chvíľu prišla ďalšia razantná strela Dukly, a dokonca sa lopta dostala aj za Novotu, lenže Pečovský ju vyslal len tesne vedľa brány, dokonca s jemným oliznutím vonkajšej strany bočnej žrde. Najväčšia šanca záverečných minút patrila opäť Dukle a odfláknutému zakončeniu Uškoviča. Jakub Považanec mu v v 86. minúte pekne nahral z pravého krídla, lenže Dušan Uškovič sám s dobrým odstupom pred Novotom loptu jemne kopol len do rúk zverenca Mikuláša Radványiho a tak sa už stav nezmenil. Piata Dukla sa po víťazstve bodovo dotiahla na štvrtú Trnavu, pri čom na Zlaté Moravce má už päť bodový náskok.  Prvá Žilina má 45 bodov.

Jakubko: Keď som odchádzal padalo mi všetko, teraz sa na jeden gól narobím tri zápasy

Snáď najznámejší hráč posledného desaťročia Dukly Banská Bystrica, ktorý sa dokázal uplatniť v zahraničí,  sa od svojho návratu pod Urpín strelecky trápil. Šancí si dokázal vypracovať mnoho, ale tie so smolou nekončili za bránkovou čiarou.  Proti Dunajskej Strede nešťastie prelomil peknou pätičkou: „Ja si dokonca myslím, že tomu domohol aj ich obranca, pätou som to tam chcel zasunúť, nie som si potom presne istý, ako sa lopta dostala do brány,“ začal opisom situácie Jakubko. Bývalý reprezentant po zápase hľadal s novinármi aj príčiny streleckej smoly z predošlých zápasov: „Bol by som rád, keby som tie góly dával, ale v dnešnej dobe to nie je o mne na prvom mieste, je jedno, kto ten gól strelí. Keď som odchádzal z Bystrice, padalo mi všetko, do čoho som kopol. Dnes sa na jeden gól narobím tri zápasy,“ dodal a doplnil, že aj dnešný duel mohol skončiť ešte lepšie: „Žiadalo si to viac gólov, ale s tým neurobíme nič. Aj v tých predchádzajúcich zápasoch sme mali šance, ale treba ísť do zápasu tak, aby sme makali všetci na sto percent, a potom sa to zlomí. Musíme trénovať a trénovať a uvidíme čo bude ďalej.“ Chlapsky však priznal aj svoje nedostatky: „Nie je to ono, rok som aktívne nehral futbal. Prax nie je na takej úrovni, na akej by som chcel. Každým zápasom sa to zlepšuje. Ten futbal si už chcem užiť a každý zápas mi dáva trochu viac, aby som sa opäť dostal do tempa.“