Zvolenským policajtom sa podarilo objasniť bankové lúpeže zo dňa 15. 8. v Hnúšti, 6. 8. vo Zvolene, ako aj lúpežné prepadnutie z polovice júla v Banskej Bystrici. Všetky tri skutky mali spoločného páchateľa 22-ročného Tomáša B. z okresu Detva, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu lúpeže.

Takto páchateľa zachytila priemyselná kamera vo Zvolenskej banke.

V stredu (15.8.) o 15.28 h vošiel obvinený Tomáš B.  do pobočky banky na ulici Francisciho v Hnúšti, kde zamaskovaný namieril so zbraňou na pracovníčky banky. Od pracovníčky si pýtal peniaze, na čo mu v obave o svoj život vydala finančnú hotovosť vo výške 1500 eur. Obvinený si peniaze vložil do igelitovej tašky a následne z pobočky ušiel. Pracovníčkam banky nespôsobil žiadne zranenia. Ešte v ten istý deň o 19.15 h policajti podozrivého muža zadržali. Po vykonaní procesných úkonov ho vyšetrovateľ umiestnil do policajnej cely a spracoval podnet na jeho vzatie do väzby.

Obvinený Tomáš B. však ešte 6. augusta o 9.35 h vošiel aj do pobočky banky vo Zvolene. S krátkou zbraňou v ruke aj tu pýtal peniaze, skôr ako mu ich pracovníčka vydala, do tváre je strekol neznámy spray. Vrátil sa k prvej priehradke, kde mu pracovníčka vydala finančnú hotovosť vo výške niekoľko tisíc eur. Páchateľ peniaze vzal a pri odchode aj tejto žene nastriekal do tváre neznámy spray.

Čo však prekvapí ešte viac, je že podľa polície môže tento páchateľ aj za lúpežné prepadnutie zo 16. júla. Na Švermovej ulici v Banskej Bystrici pred vchodom do bytového domu lúpežne prepadol 33-ročnú ženu. Páchateľ prišiel k poškodenej práve v čase, keď otvárala vchodové dvere, tlačil ju do vchodu. K ľavému spánku jej priložil pištoľ a pýtal od nej peniaze. Poškodenú páchateľ nezranil, krádežou kabelky je spôsobil škodu odhadnutú na 4500 eur.

Vyšetrovateľ obvineného Tomáša B. umiestnil do policajnej cely a spracuje podnet na jeho väzobné stíhanie. Za tieto skutky mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.