Uplynulý piatok krátko po poludní, policajti kriminálnej polície a pohotovostného policajného útvaru Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici, na autobusovej stanici v Banskej Bystrici, zadržali podozrivého muža, ktorý mal pri sebe dlhú guľovú zbraň s nábojmi.

Ide o 30-ročného muža z Hriňovej, ktorý prechodne býva v Lučenci. Vyšetrovateľ v Banskej Bystrici voči tomuto mužovi začal trestné stíhanie pre zločin nedovolené ozbrojovanie a obchodovanie so zbraňami.

Zaistená zbraň aj s nábojmi bola zaslaná na expertízne skúmanie, či s ňou nebol spáchaný trestný čin. Po vykonaní dokazovania vyšetrovateľ v Brezne tohto muža obvinil zo zločinu lúpeže, ku ktorej došlo na čerpacej stanici v sobotu (14.8.) v popoludňajších hodinách v Brezne v časti Banisko. Do predajných priestorov čerpacej stanice páchateľ vošiel maskovaný čiernou šiltovkou a kuklou. Z ruksaku vytiahol dlhú strelnú zbraň, ktorú pri pokladni namieril na pracovníčku a pýtal od nej peniaze. Z obavy o život mu vložila do ruksaku viac ako 840 eur. Páchateľ pristúpil aj k ďalšej pokladni, kde od druhej pracovníčky pod hrozbou použitia zbrane taktiež pýtal peniaze. Aj táto mu z obavy vložila do ruksaku približne 570 eur. Následne páchateľ z miesta činu ušiel do neďalekého lesa. Nikoho nezranil, spoločnosti z Bratislavy spôsobil krádežou peňazí škodu odhadnutú na viac ako 1400 eur. Vyšetrovateľ obvineného umiestnil do policajnej cely a spracoval návrh na jeho vzatie do vyšetrovacej väzy. Za túto ozbrojenú lúpež mu hrozí trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Obvinený je podozrivý aj zo spáchania ďalších 13 lúpežných prepadnutí na čerpacích staniciach v okresoch Zvolen, Lučenec, Rimavská Sobota a Žiar nad Hronom. Týchto skutkov sa dopustil v období od marca 2009 do augusta 2010. Polícia prípad ďalej vyšetruje.