S príchodom rôznych smart technológii a možností automatizácie viacerých prvkov v domácnosti nabral pojem komfortné bývanie úplne iný rozmer. Kedysi sa za komfort považoval dostatok priestoru či pohodlná sedacia súprava, dnes je komfort o tom, čo všetko dokáže robiť vaša domácnosť sama. Chcete sa inšpirovať? Tak ste tu správne.

Robotickí pomocníci a tienenie, ktoré sa bude riadiť samé

Zrejme najrozšírenejším smart „prvkom“ v súčasných domácnostiach sú robotické vysávače, prípadne mopy (či kombinovaní roboti). Okrem toho, že ich spustíte, keď práve potrebujete, ich môžete nastaviť tak, aby začali upratovať v konkrétnom čase v konkrétne dni, napríklad pred vaším príchodom z práce. Môžete tak mať povysávané hoc aj každý deň, čo sa prejaví aj na menej častej potrebe utierania prachu z nábytku do obývačky a iných miestností.

Mimo toho sa za jeden zo základných smart prvkov považuje inteligentné tienenie. Nezáleží pritom, či ide o žalúzie, alebo rolety, dôležitý je spôsob ovládania. A aký je? No predsa automatický! Okrem „jednoduchého“ nastavenia podľa času môžete mať tienenie, ktoré bude riadené v závislosti od pozície a intenzity slnka a ovplyvniť ho môže aj teplota v domácnosti. Ale to už je samostatná kategória.

Ideálna teplota bez starostí a bez ohľadu na ročné obdobie

Teplotný komfort je dôležitý tak v lete ako aj v zime. Inteligentná domácnosť sa oň dokáže postarať kombináciou viacerých prvkov. Prvým je už spomínané tienenie, ktoré môže byť nastavené tak, že ak v miestnosti stúpne teplota nad určitú hranicu, tienenie sa zatiahne, aby slnečné lúče už viac neprehrievali interiér. Prípadne môže s ochladzovaním interiéru pomôcť aj inteligentná klimatizácia Samsung.

V zime naopak môžete nastaviť kúrenie tak, aby samo regulovalo teplotu v jednotlivých miestnostiach podľa vašich požiadaviek. A to aj v priebehu dňa, takže môžete menej kúriť, keď ste v práci a mať potom príjemne vykúrenú domácnosť ešte predtým, než z práce prídete.