V posledných rokoch sme si už zvykli, že záver augusta patrí príchodu akejsi predzvesti jesene. Presne tak bude vyzerať aj tohtoročný záver letných prázdnin.

pocasiePondelok (26.8.) začne daždivým počasím, pričom pomerne výdatné zrážky ustanú nad stredným Slovenskom až popoludní, respektíve podvečer. Front, ktorý nad Banskú Bystricu prišiel už v nedeľu, so sebou prinesie aj výraznejšie ochladenie. Ranná teplota bude len okolo 14-tich stupňov a popoludní stúpne len maximálne 19 stupňov.

Utorok (27.8.) by už nemal priniesť zrážky, ale stále bude prevažne zamračené. Teplota vzduchu do 22 stupňov Celzia.

Streda (28.8.) má byť najmä v ranných hodinách jasná, lenže postupne sa obloha zatiahne a oblaky so sebou prinesú opäť aj zrážky. Tie však nebudú tak výrazné, ako v úvode týždňa. Vzduch sa počas dňa ohreje na maximálne 23 stupňov Celzia.

Štvrtok (29.8.) síce predbežne má byť mierne chladnejší než streda, teplota vzduchu stúpne v deň výročia SNP na 22 stupňov, ale zároveň má byť polooblačný a bez zrážok.

Piatok (30.8.) bude dopoludnia prevažne jasný, neskôr oblačnosť narastie a podvečer nie je vylúčená prehánka. Denná teplota sa bude pohybovať v rozmedzí od 12 stupňov ráno do 21 stupňov popoludní.

Sobota (31.8.) má byť podľa predbežnej predpovede oveľa príjemnejšia. Obloha bude prevažne jasná a teplota vzduchu sa bude pohybovať do 25 stupňov Celzia v tieni.

Nedeľa (1.9.) by mala priniesť postupný nárast oblačnosti, ale zrážky predpokladané nie sú, v podvečerných hodinách ich ale vylúčiť nemožno. Maximálna teplota vzduchu stúpne k úrovni 23 stupňov Celzia.