europa sc vianoceAj keď pred sviatkami sa mnohí snažia o včasné nákupy aj do zásoby, stane sa, že niečo občas pochybí. Navyše, niektorí si nechávajú aj kúpu vianočných darčekov na poslednú chvíľu. Aj preto sme sa pozreli na to, ako budú počas sviatočných dní otvorené obľúbené miesta nákupov Banskobystričanov.

Europa Shopping Center v Banskej Bystrici bude spolu s väčšinou svojich prevádzok k dispozícii zákazníkom na Štedrý deň od 9.00 do 12.00 h. Tak 25. ako aj 26. decembra bude zatvorené. Na Silvestra budú otváracie hodiny skrátené do 16-tej hodiny. Prvého januára bude zatvorené. Výnimku tvorí prevádzka multikina Cinemax, ktoré bude na svojich divákov čakať aj 26. decembra a rovnako tak už aj 1. januára na premietania podľa ohláseného programu. Prístup do kina bude len cez vstup od horných parkovísk.

sviatky2015-otvaracie-hodiny-bbHypermarket Tesco na Zvolenskej ceste, ako aj oba tunajšie menšie supermarkety tejto značky budú nakupujúcim k dispozícii na Štedrý deň do 11-tej hodiny dopoludnia, v piatok 25. decembra bude zatvorené a na Druhý sviatok vianočný otvorí svoje brány o 8.00 h ráno. Na Silvestra bude otvorené do 19-tej hodiny, supermarkety do 18-tej. Na nový rok bude zatvorené a 2. januára bude otvorené od 7. hodiny ráno.

Predajne Lidl budú na Štedrý deň otvorené od 7.00 do 11.00 h. V nasledujúce dva dni – 25. a 26. decembra bude zatvorené. Na Silvestra bude Lidl otvorený do 15-tej hodiny, na Nový rok bude aj tu zatvorené.

Obchodné domy Kaufland budú na Štedrý deň otvorené už od 6.00 h do 11.00 h. Na Prvý sviatok vianočný budú zatvorené, na Štefana do 18-tej hodiny. Rovnako do 18-tej hodiny budú oba banskobystrické Kauflandy otvorené aj na Silvestra. Prvého januára bude zatvorené.

Supermarkety Billa budú mať rovnako upravené otváracie hodiny. Prevádzky na Fončorde a v Sásovej budú na Štedrý deň otvorené do 11-tej hodiny. V nasledujúci deň, 25. decembra, budú zatvorené, 26. decembra už otvorené v skrátenom čase od 8.00 do 18.00 h. Na Silvestra budú k dispozícii už od 6.30 h do 17.30 h. V sobotu 1. januára bude zatvorené. Prevádzka v OD Prior bude, rovnako ako celý obchodný dom, na Štedrý deň otvorená do 11-tej hodiny, na Prvý sviatok vianočný zatvorená, a rovnako zostane zatvorené aj v sobotu a nedeľu 26. a 27. decembra. Na Silvestra bude otvorené od 6.30 do 14.00 h a na Nový rok zatvorené.

Pri menších supermarketoch a predajniach potravín v jednotlivých častiach mesta je potrebné sledovať oznámenie o zmene otváracích hodín počas sviatkov vyvesené spravidla na dverách prevádzky už v týchto dňoch, keďže sa rôznia. Pripraviť sa musíme aj na to, že viaceré najmä menšie prevádzky niektorých špecializovaných obchodov či butikov v meste zatvárajú počas vianočných sviatkov aj na viac dní. Čiastočne sa upravujú aj úradné hodiny v rozličných verejných a štátnych inštitúciách. Rozpis služieb lekární v Banskej Bystrici nájdete tu…