V druhom júlovom týždni bude Letné kino na amfiteátri premietať od pondelka do štvrtka a po dvojdňovej prestávke aj v nedeľu.

V tomto týždni si pod holým nebom budeme môcť pozrieť najmä české komédie. Prvú z nich – Povedz to psom – bude Letné kino na amfiteátri premietať už v pondelok. V utorok príde na rad pokračovanie filmu Po čom muži túžia. Treťou českou komédiou v tohtotýždňovom programe sú Hádkovci, ktorí sa predstavia v premiére vo štvrtok. Medzitým, v stredu, vybehne na plátno Amfiteátra Paľa Bielika Ježko Sonic 2. Nedeľa bude tradične patriť filmu Jamesa Camerona, a to akčnému, ale aj humornému trileru Pravdivé klamstvá. Prehľad premietaní Letného kina na amfiteátri v tomto týždni nájdete v článku nižšie.

POVEDZ TO PSOM

v pondelok 11. júla o 21.30 h

Česko, 2022, 85 min, Robert Sedláček

Dita namiesto vytúženého bábätka dostane od svojho priateľa Filipa mladú border kóliu, hoci nikdy žiadneho psa nechcela. Navyše Dite komunita psíčkarov pripadá smiešna a neznáša psie exkrementy. Celý príbeh začína tým, že do jedného šliapne. Naozaj to znamená šťastie?

V hlavnej úlohe Dity sa predstaví Berenika Kohoutová, úlohy Filipa sa ujal Igor Orozovič, jej kamarátku Gábinu hrá Hana Vágnerová. Jej suseda a vášnivého psíčkara Petra stvárnil Štefan Benoni, z ktorého sa nakoniec vykľuje aj niečo viac ako len sused. V ďalších neprehliadnuteľných rolách sa ďalej predstavia Táňa Medvecká, Jiří Lábus a Veronika Žilková. Autorkou scenára je spisovateľka Irena Obermannová a réžie sa ujal Robert Sedláček.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

PO ČOM MUŽI TÚŽIA 2

v utorok 12. júla o 21.30 h

Česko, 2022, 95 min, Rudolf Havlík

Irena Kopáčová sa živí ako vzťahový poradca, ale pritom sama má partnera, ktorý ju podvádza. Irenu jej prax profesionálne deformuje a nevera jej priateľa ju posilní v presvedčení, že muži sú primitívne bytosti, ktoré len smrdia, pijú pivo a prdia. Jedného dňa sa jej averzia voči mužom vystupňuje a ona po dvoch fľašiach vína vyhlási, že chce byť muž, aby sa tiež mohla správať ako tupec a mať všetko na svete jednoduchšie.

Druhého rána sa Irena prebudí s hlavou ako zvon a s hrôzou v očiach zistí, že sa jej nočné prianie vyplnilo. Avšak iba fyzicky. Z Ireny je Iren. Má podobu päťdesiatnika Karla Kráľa z prvého dielu. Cez počiatočnú nechuť k sebe samotnému sa musí Irena o seba postarať a to nie je jednoduché, pretože prišla o prácu a ani nie je nikto, kto by jej spočiatku uveril, že je to stále Irena. Nakoniec jej podá pomocnú ruku jej sused Radim. Je odjakživa do Ireny zamilovaný. Ešte ako Irenu ju mnohokrát pozýval na rande, ale tá jeho lásku nikdy neopätovala, ba čo viac, bol jej priam odporný. Radim jej verí a dúfa, že niekde tam vo vnútri toho postaršieho chlapíka je jeho milovaná susedka Irena a on ju len musí, ako správny princ vyslobodiť.

Urobiť zo ženy muža nie je ľahká úloha, a tak má Radim s Irenom vo výcviku poriadne ťažkosti. Iren je totiž stále hlavne žena v mužskom tele a podľa toho sa tiež chová. Radim mu ponúkne prácu v stavebnej firme a vezme ho do futbalového oddielu, ktorý hrá najnižšiu súťaž a samozrejme tiež do krčmy. Irena sa tak dostane prvýkrát do čisto mužského kolektívu a nestačí sa čudovať, ako sa muži medzi sebou bavia a ako sa správajú. Sprvu je to ešte horšie, než čakala, ale postupom času do ich myslenia dokáže lepšie a lepšie preniknúť a ak treba tak im aj pomôcť s ich partnerskými a sexuálnymi problémami, pretože im ponúkne ženský protipohľad, ktorý sú muži schopní akceptovať, pretože ho počujú od muža.

Irena začne mať Radima rada, páči sa jej, že je na ňu dobrý a pozorný a so všetkým jej pomáha a hlavne ju dokáže počúvať. Problém ale je, že nastávajú situácie, kedy by si obaja chceli byť akosi bližšie, ale stále tam pre Radima pretrváva tá Irenina mužská podoba, a tak Irena musí zabojovať o svoje pôvodné ja a zmeniť sa do svojej ženskej podoby, aby o Radima neprišla.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

JEŽKO SONIC 2

v stredu 13. júla o 21.30 h

USA / Japonsko, 2022, 122 min, Jeff Fowler

Vo chvíli, keď Doktor Robotnik osudovo uviazol na Hubovej planéte, stratil ježko Sonic jediného, naozaj schopného nepriateľa. A začal sa veľmi nudiť. Občas vypomôže polícii dopadnúť zopár „nepolapiteľných“ gaunerov, ale inak nemá svoju modrú energiu kde vybiť. Čo znepokojuje jeho kamoša šerifa Toma oveľa viac než škody, ktoré za neho musia platiť.

Lenže vynaliezavý Robotnik dokázal nájsť spôsob, ako zo svojho hubového väzenia uniknúť a vrátiť sa na Zem. Navyše sa spojil s ježurou menom Knuckles, chlpatou červenou guľou plnou zloby a unikátnych schopností, ktoré sú podobné tým Sonicovým. Táto nebezpečná dvojka sleduje dva hlavné ciele. Prvým je pomstiť sa Sonicovi a druhým nájsť a ovládnuť nekonečný zdroj energie, ktorý by z Robotnika urobil vládcu celej planéty. Presile našťastie nebude Sonic čeliť sám, ale s podporou dvojchvostého lišiaka Tailsa, ktorý mu prišiel na pomoc z inej dimenzie, pretože ide naozaj o všetko.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: bez obmedzení
Uvádzané so slovenským dabingom.

HÁDKOVCI

vo štvrtok 14. júla o 21.30 h

Česko, 2022, 98 min, Vojtěch Moravec

Keď sa rodina zíde pokope, je to vždy radosť. Alebo nie? Dvaja bratia s manželkami sa spolu stretávajú v byte svojho starého otca, ktorý je v nemocnici a vôbec to s ním nevyzerá dobre. Bratia sú úplne rozdielni, ale majú sa svojím spôsobom radi, zato ich manželky sa nemôžu vystáť a vzájomné ohováranie je pre ne neoddeliteľnou súčasťou života. Vo vzduchu visí dedičstvo po dedkovi, ale na rodinné stretnutie dorazí aj otec obidvoch bratov s dôležitou novinkou. Starký chce s nimi všetkými ísť k moru, aby ho aspoň raz v živote videl. Svojrázni príbuzní musia teda toho spolu ešte veľa prebrať, ale narážajú na jeden problém. Nikdy sa nezhodnú a vždy skončia pri tom, že sa pohádajú. Sú to totiž Hádkovci.

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12

PRAVDIVÉ KLAMSTVÁ – Letné kino s Cameronom

v nedeľu 17. júla o 21.30 h

USA, 1994, 135 min, James Cameron

Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) pracuje pre vládnu agentúru zaoberajúcu sa bojom s medzinárodným nukleárnym terorizmom. Jeho život stále visí na vlásku, Harry ide z prestrelky do prestrelky a odvážne uniká po strechách i v rýchlych autách. Manželka Helen (Jamie Lee Curtisová) však žije v presvedčení, že má doma nudného obchodníka s počítačmi, a začne podliehať nápadníkovi Simonovi (Bill Paxton), zbabelému obchodníkovi s ojazdenými autami, ktorý jej nahovorí, že je tajný agent. Chudák Harry sa tak uprostred akcie proti arabským teroristom zmieta v pochybnostiach o vernosti milovanej ženy. Nebyť akcie teroristu Aziza (Art Malik), ktorý Taskerovcov unesie na ostrovček pri Floride, nedokázali by sa tí dvaja asi už nikdy dohodnúť. Už preto, že Harry nastraží spolu s kolegami na manželku pascu, do ktorej takmer spadne sám…

Vstupné cez predpredaj: 6 €
Vstupné na mieste: 7 €
Veková vhodnosť: 12
Uvádzané v pôvodnom znení s českými titulkami.


Organizátorom predstavení je O. Z. za! amfiteáter. Čas začiatku predstavenia je orientačný a skutočný začiatok predstavenia sa vzhľadom na kvalitu projekcie prispôsobuje času súmraku, ktorý môže byť až v rozsahu +10 minút od udávaného času predstavenia. Najdlhší čas súmraku sa prejavuje v strede júna, postupne sa počas júla a augusta skracuje a je teda možné začať predstavenie skôr.